Samochód wpadł do jeziora. Nie żyje 60-latek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
© Getty

Tragiczny wypadek w Wojkowicach Kościelnych na Śląsku. 60-letni kierowca renault laguny utopił się w samochodzie, wyciągniętym w sobotę rano przez strażaków z zalewu Pogoria IV. Na zatopione auto natknął się przejeżdżający w pobliżu rowerzysta. Policja wyjaśnia okoliczności tragedii.

60-letni kierowca renault laguny utopił się w samochodzie, wyciągniętym w sobotę rano przez strażaków z zalewu Pogoria IV w Wojkowicach Kościelnych. Na zatopione auto natknął się przejeżdżający w pobliżu rowerzysta.

“Nie wiemy, jak doszło do tego zdarzenia. W tej chwili trudno ocenić, czy był to nieszczęśliwy wypadek czy np. celowe działanie samobójcze” – powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie kom. Paweł Łotocki.

Wypadek w Wojkowicach Kościelnych. Samochód wpadł do jeziora

Dostrzeżony przez rowerzystę samochód znajdował się ok. 20 metrów od brzegu zbiornika, w pobliżu ścieżki przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów, zamkniętej dla ruchu kołowego. Auto ma częściowo zgnieciony dach.

Zobacz także

Tragedia na drodze krajowej. Motocyklista zginął pod kołami śmierciarki

Jak relacjonował rzecznik będzińskiej straży pożarnej kpt. Krystian Biesiadecki, po przybyciu na miejsce, strażacy, ubrani w pianki do nurkowania, podpłynęli do zatopionego auta i wyciągnęli z niego kierowcę. Na brzegu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która jednak nie przyniosła rezultatu. Ofiarą jest 60-latek z Siemianowic Śląskich.

Strażacy przypuszczają, że do wypadku mogło dojść niedługo przed zauważeniem auta przez rowerzystę – samochód nie był jeszcze w całości zatopiony, na wodzie widoczne były pęcherzyki powietrza.

Zobacz także

16-letni Dominik zginął w skateparku. Policja bada nowy wątek

Na miejscu pracowało ok. 20 strażaków z siedmiu zastępów, a także policjanci i załoga pogotowia ratunkowego. Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone pod nadzorem prokuratury.

RadioZET.pl/ PAP

Zostaw komentarz