Są zdjęcia z miejsca wypadku Remko Evenepoela. Spadł z wiaduktu do wąwozu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Remco Evenepoel, który w fantastycznym stylu zwyciężył w tegorocznym Tour de Pologne, brał udział we włoskim klasyku Il Lombardia, w którym także należał do grupy faworytów do wygranej. Niestety, na ponad 40 kilometrów do mety miał fatalny upadek, który wykluczył go z dalszej rywalizacji na trasie włoskiego wyścigu. Evenepoel wypadł z drogi, uderzając o krawędź wiaduktu i spadł za barierkę. Kolarz wpadł  do wąwozu przy zjeździe z Colma di Sormano do jeziora Como.

Według doniesień telewizji RAI, które następnie potwierdzili organizatorzy wyścigu, Belg jest przytomny i świadomy Został już zabrany do szpitala, gdzie zostanie dokładnie przebadany, aby potwierdzić bądź wykluczyć możliwe obrażenia. Na jego szczęście, tuż za barierą znajdowały się drzewa, które mogły zamortyzować jego upadek.

Zobacz wideo Straszny wypadek na Tour de Pologne. “Widziałem mnóstwo krwi na asfalcie”

W czasie, gdy wszyscy oczekiwali na informacje dotyczące stanu zdrowia 20-letniego Belga, w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z miejsca wypadku. Widać na nich Evenepoela, otoczonego przez lekarzy i członków zespołu Deceuninck – Quick Step.

Remco Evenepoel w znakomitym stylu wygrał Tour de Pologne

Remco Evenepoel w fenomenalnym stylu zwyciężył w Tour de Pologne. 20-latek zaatakował w pojedynkę na ponad 50 kilometrów przed metą 4. etapu, przyjeżdżając na metę blisko 2 minuty przed Jakobem Fuglsangiem. Na linii mety wyjął z kieszeni numer “75” – ten, z którym wyścig rozpoczął Fabio Jakobsen, jego kolega z drużyny.

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz