Rzeczniczka PiS ujawniła, co znalazło się w umowie koalicyjnej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali w sobotę w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej nową umowę koalicyjną. Co obejmuje dokument?

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska © PAP / Mateusz Marek Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska

“W podpisanej nowej umowie koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy znalazły się, m. in., takie kwestie jak rekonstrukcja rządu, deklaracja wspólnego startu w kolejnych wyborach oraz wspólnych uzgodnień projektów legislacyjnych” – przekazała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

– Zostało zawarte porozumienie. Jestem przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii. Mamy przed sobą 3 lata do kolejnych wyborów. Jestem pewien, że będą one dobrze wykorzystane dla Polski – powiedział Jarosław Kaczyński.

Kaczyński ogłasza koniec kryzysu w Zjednoczonej Prawicy. “Mamy radosną wiadomość”

W konferencji prasowej podczas której podpisano nową umowę koalicyjną – oprócz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, szefa Porozumienia Jarosława Gowina i lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry – udział wziął premier Mateusz Morawiecki.

Wiadomo, że w wyniku rekonstrukcji do rządu powróci Jarosław Gowin, który będzie ministrem rozwoju i pracy. Dotychczasowy minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński ma otrzymać dodatkowo resort sportu. Z ustaleń “Super Expressu” wynika, że w nowym rządzie będzie 14 resortów. Z tekami ministrów pożegnają się: Michał Woś (ministerstwo środowiska zostanie wchłonięte przez ministerstwo klimatu), Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, który zostanie zdymisjonowany oraz najprawdopodobniej Dariusz Piontkowski. Wiele wskazuje na to, że w nowym rządzie nie znajdzie się Jadwiga Emilewicz, która dziś poinformowała o odejściu z Porozumienia.

“Czas pokazał, a czas się nie myli…”. Ziobro o podpisaniu porozumienia

Zostaw komentarz