Rząd podjął decyzję w sprawie Śląska. “Wstrzymamy prace w 12 kopalniach”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Kopalnia JSW Zofiówka © Agnieszka Materna/JSW/Materiały Prasowe Kopalnia JSW Zofiówka Od jutra wstrzymamy wydobycie, wstrzymamy prace w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i w 10 kopalniach Polskiej Grupy Górniczej – poinformował w poniedziałek wicepremier szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

Nagła decyzja rządu ws. Śląska. “Omówiliśmy bieżącą sytuację, przedstawiliśmy również zarządom kopalń, w porozumieniu z zarządem kopalń stronie społecznej propozycję kolejnych działań, które chcielibyśmy podjąć” – mówił wicepremier.

Blisko 200 nowych zakażeń w jednej kopalni na Śląsku

Rząd podjął decyzję ws. kopalń

“Te kolejne działania to czasowe wyłączenie pracy we wszystkich kopalniach, w których odnotowujemy dzisiaj zarażenia koronawirusem, a których załogi nie zostały w pełni przebadane na obecność koronawirusa. To oznacza, że od jutra wstrzymamy wydobycie, wstrzymamy prace w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i w 10 kopalniach Polskiej Grupy Górniczej” – poinformował Sasin.

Jak dodał, wszyscy zatrudnieni – poza “szczątkowym personelem”, który będzie służył utrzymaniu kopalń w czasie zawieszenia wydobycia – udadzą się na tzw. postojowe na okres 3 tygodni.

Minister aktywów państwowych poinformował na konferencji prasowej o spotkaniu, które odbyło się w niedzielę w śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Oprócz Sasina, w spotkaniu tym uczestniczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, szefowa MRPiPS Marlena Maląg i wiceminister tego resortu Stanisław Szwed, a także zarządy Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Polskiej Grupy Górniczej oraz przedstawiciele związków zawodowych z tych dwóch spółek górniczych.

Zobacz także:

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zaskakująca reakcja posłanki PiS. “Założę maseczkę, bo ze Śląska”

RadioZET.pl/PAP/Twitter

Zostaw komentarz