Rydlówka otwiera się dla zwiedzających

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Od wtorku, 9 czerwca zapraszamy ponownie do odwiedzania Rydlówki. Warto poznać to unikalne miejsce związane z młodopolskim malarstwem, literaturą i teatrem, gdzie można poczuć atmosferę Krakowa z przełomu XIX i XX wieku.
 

Wybierając się do Rydlówki – pamiętaj o maseczce na twarzy, zachowaj dystans od innych zwiedzających i koniecznie zapoznaj się z nowym regulaminem zwiedzania, który dostępny jest tutaj.

Odkryj Kraków na nowo!

Muzealnicy zachęcają także do bieżącego śledzenia strony internetowej MK i mediów społecznościowych, gdzie będą informować o otwarciach kolejnych oddziałów i o innych akcjach w Muzeum Krakowa.

Muzealna akcja „Odkryj Kraków” wpisuje się w miejską kampanię Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Wesprzyj Muzeum Krakowa

W połowie marca znaleźliśmy się wszyscy w niespotykanej sytuacji i w związku z tym, tak jak większość podmiotów, Muzeum Krakowa ponosi poważne materialne straty. Przychody ze zwiedzania oddziałów stanowiły znaczną część dochodów muzeum i pozwalały zawsze pracować jego pracownikom dla zwiedzających na najwyższym poziomie. Od kilkunastu dni muzeum kolejno udostępnia swoje oddziały, jednak odbudowa poziomu frekwencji i przychodów sprzed epidemii zajmie bardzo dużo czasu.

W ostatnich miesiącach niemal całe życie społeczne przeniosło się do świata wirtualnego i dlatego od początku ogłoszenia stanu epidemicznego zespół Muzeum Krakowa pracuje intensywnie nad stałym dostarczaniem ciekawych treści online – m.in. wystaw, audycji czy działań edukacyjnych. „Jeśli podoba Wam się to, co robimy, wesprzyjcie naszą działalność. Pozwoli nam to kontynuować zarówno bieżącą działalność, jak i przygotować wystawy i wydarzenia. Liczymy na Was! – apelują muzealnicy.

Więcej informacji o akcji wspierania muzeum można przeczytać tutaj.

pokaż metkę

Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI

Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz