Rybnik. Mieszkańcy zagrali piosenkę “Twój ból jest większy niż mój” przeciwko cenzurze w Trójce

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Screen z teledysku Kazika 'Twój ból jest lepszy niż mój' © Youtube Screen z teledysku Kazika ‘Twój ból jest lepszy niż mój’ Mieszkańcy Rybnika w niedzielę spotkali się na rynku, gdzie z telefonów puścili utwór “Twój ból jest lepszy niż mój”. Protestujący w ten sposób chcieli sprzeciwić się unieważnieniu piątkowego notowania Listy Przebojów Trójki. 

Jak podaje “Dziennik Zachodni” podczas spotkania mieszkańcy Rybnika puścili z telefonów utwór Kazika “Twój ból jest lepszy niż mój”. Happening, na który przyszły osoby w różnym wieku, zakończył się oklaskami i okrzykiem “Stop cenzurze!”. Podobne protesty odbyły się w niedzielę w Katowicach czy w Gdańsku.

“Twój ból jest lepszy niż mój” zabrzmiał na rynku w Rybniku. Protest mieszkańców w związku z sytuacją w Trójce

Mimo obowiązujących obostrzeń mieszkańcy kilku miast w Polsce chcieli zaprotestować w związku z sytuacją, jaka doszła po zakończeniu piątkowego notowania Listy Przebojów Trójki. Wtedy pierwsze miejsce w rankingu zajęła piosenka Kazika. Muzyk odniósł się do sytuacji, gdy Jarosław Kaczyński składał wiązanki kwiatów na cmentarzu. Polityk mógł wjechać na cmentarz mimo tego, że był on zamknięty dla innych osób.

 

Po pewnym czasie notowanie listy przebojów zniknęło ze strony Radiowej Trójki. Dyrekcja Programu Trzeciego Polskiego Radia wydała oświadczenie, w którym informuje o manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki. Według Agnieszki Kamińskiej, szefowej PR, podczas głosowania piosenka “Twój ból jest lepszy niż mój” została dodana do notowania spoza listy. Z tego powodu postanowiono unieważnić piątkową listę. 

Decyzja Dyrekcji Trójki spotkała się z dużą krytyką wśród pracujących tam dziennikarzy, sympatyków radia czy samych artystów. Z prowadzonym od lat programem pożegnał się Marek Niedźwiedzki. Kilku artystów takich jak Dawid Podsiadło czy Organek zapowiedziało, że nie chcą, by ich utwory były odtwarzane na antenie Trójki.

Czytaj także

Zostaw komentarz