Rusza nabór do V Konkursu Młodej Poezji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Publikacja wierszy na łamach „Czasu Literatury” oraz nagroda pieniężna czekają na zwycięzcę lub zwyciężczynię V Konkursu Młodej Poezji! Rozpoczynamy nabór, który potrwa aż do 31 sierpnia 2020 roku. Konkurs odbywa się w ramach 9. edycji Festiwalu Miłosza.

W konkursie może wziąć udział każdy pełnoletni poeta przed debiutem książkowym. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do 31 sierpnia 2020 roku zgłoszenia wraz z zestawem pięciu wierszy o dowolnej tematyce, które nie były wcześniej publikowane (również w internecie) ani nagradzane w innych konkursach.

Laureaci zostaną wybrani przez Kapitułę w składzie: Tomasz Cieślak-Sokołowski, Jakub Kornhauser i Joanna Zach. Nazwiska zwycięzców ogłosimy 22 września 2020 roku na stronie Festiwalu Miłosza. Nagroda główna w konkursie obejmuje publikację wierszy na łamach „Czasu Literatury” oraz wygraną pieniężną w wysokości 400 zł. Dodatkowo dwie wyróżnione osoby otrzymają nagrody w wysokości po 250 zł.

Wiersze na konkurs należy wysłać w pliku PDF na adres: konkurs@fundacjamiastoliteratury.pl.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie: www.miloszfestival.pl.

Zachęcamy do udziału! Więcej informacji można uzyskać pod adresem: konkurs@fundacjamiastoliteratury.pl.

Organizatorami konkursu są Fundacja Miasto Literatury, Krakowska Fundacja Literatury oraz kwartalnik „Czas Literatury”. Konkurs odbywa się w ramach 9. edycji Festiwalu Miłosza, organizowanego przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

pokaż metkę

Osoba publikująca: Monika Jagiełło

Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz