RÓZNE METODY PRZEDŁUŻANIA PAZNOKCI

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka. Pielęgnacja rąk powinna stanowić codzienny ważny rytuał, bo to właśnie na nich skupia się pierwsza uwaga podczas zawierania nowych znajomości. Dłonie są jedną z najbardziej narażonych na uszkodzenia części naszego ciała. Najbardziej skóra dłoni cierpi podczas kontaktu z detergentami podczas domowych porządków. Substancje chemiczne w nich zawarte mogą powodować przesuszanie się dłoni, łamliwość paznokci, a także pękanie naskórka. Z suchymi dłońmi można poradzić sobie, stosując regularnie kremy głęboko nawilżające. Istnieje również niezawodna metoda na łamliwe paznokcie – jest nią manicure i tipsy!

Istnieje przynajmniej kilka metod przedłużania paznokci. Najpopularniejszymi z nich są akryl oraz żel. Ze względu na trwałość oraz niewielkie oddziaływanie na płytkę paznokcia coraz popularniejsze stają się również w ostatnim czasie tipsy wykonane z tytanu. Przy wyborze materiału, z jakiego będą wykonane tipsy, warto wziąć pod uwagę typ płytki paznokciowej i w zależności od tego, czy jest ona twarda czy miękka, wybrać na przykład żel lub akryl. Różne materiały nakłada się w nieco odmienny sposób, co ma również wpływ na długość zabiegu manicure.

Przedłużanie paznokci metodą akrylową polega na uformowaniu z sypkiego akrylu niewielkiej kulki. Następnie należy ją równomiernie rozprowadzić po płytce paznokcia. W momencie całkowitego wyschnięcia akrylu pod wpływem powietrza pozostaje już tylko wymodelowanie kształtu paznokcia przy pomocy pilniczka oraz pomalowanie go. Przy manicure żelowym konieczne jest jest zastosowanie lampy UV. Sztuczne promienie mają za zadanie wysuszenie żelu. Minusem tej metody przedłużania paznokci jest narażanie delikatnej skóry dłoni na dosyć mocne przesuszenia. Zniszczeniu w dużym stopniu może także ulec płytka paznokcia przy próbie usuwania manikiuru hybrydowego.

W Gdyni, jak w każdym dużym mieście, praktycznie na każdym rogu ulicy znajduje się salon kosmetyczny. Manicure to jeden z podstawowych zabiegów kosmetycznych, także w zasadzie każdy gabinet ma go w swojej ofercie. W ostatnim czasie w dużych galeriach miejskich zaczęły powstawać punkty specjalizujące się tylko w manicure oraz w przedłużaniu paznokci. Warto przeglądnąć dostępne oferty – na stronach internetowych często można natrafić na atrakcyjne promocje. Jak znaleźć najlepszą specjalistę w Gdyni od przedłużania paznokci? Sprawa jest bardzo prosta – wystarczy w pole wyszukiwarki internetowej wpisać frazę “kosmetyczka Gdynia” i wybrać jeden z wyświetlonych wyników.

Zostaw komentarz