Roger Federer przegrał z kontuzją! Prędko na kort nie wróci

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Roger Federer leczy kontuzję, po której w lutym musiał się poddać artroskopii kolana. Jak poinformował trener Szwajcara, jego rekonwalescencja nie idzie zgodnie z planem. – Wszystko przebiega wolniej, niż się spodziewaliśmy. Możliwe, że zobaczymy progres w tym miesiącu. Na to liczymy – mówił kilka dni temu w wypowiedzi dla SRF, Severin Luethi.

Zobacz wideo “Tenis zawodowy będzie jednym z ostatnich sportów, które ruszą”

Federer w środę rano poinformował, że nie wystąpi już na kortach w tym roku, gdy sezon zostanie wznowiony. – Drodzy Fani. Mam nadzieję, że jesteście bezpieczni i zdrowi. Moja rehabilitacja nie przebiegła pomyślnie, dlatego musiałem ponownie przejść artroskopię prawego kolana. Podobnie, jak w 2017 roku, planuję poświęcić czas, by być w pełni gotowym na grę na najwyższym poziomie. Będzie mi brakować fanów, ale będę czekać na początek sezonu 2021 – napisał Szwajcar na Twitterze.

W 2020 roku Federer zagrał tylko w Australian Open, na którym doszedł do półfinału. Tam przegrał z późniejszym zwycięzcą turnieju Novakiem Djokoviciem. Później poddał się zabiegowi, ale w połowie marca ze względu na epidemię koronawirusa tenisowy sezon został wstrzymany. US Open ma się odbyć zgodnie z planem, w dniach 31 sierpnia – 13 września. Wszystkie mecze zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz