Robert Kubica 0,464 za najszybszym kierowcą! Jest wideo z przejazdu Polaka [WIDEO]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Kubica musi błyskawicznie nadrabiać zaległości. Każde przejechane okrążenie jest na wagę złota, bo przecież dopiero zaczyna swoją przygodę z DTM. Czyli trochę tak, jak wcześniej w rajdach.  Najważniejsze jest więc, by poznawać samochód i zachowanie opon. W odróżnieniu od Formuły 1 w DTM kierowcy mają do dyspozycji tylko jedną mieszankę na suchą nawierzchnią i jedna na mokrą. I tyle.  Nie ma więc opon przejściowych i tego też trzeba się nauczyć.  Dobrze wyczuć moment zjazdu po taką mieszankę i wiedzieć, jak zachowują się opony przeznaczone na mokry tor. – Każdy kierowca ma wiedzę i doświadczenie płynące z prowadzenia pojazdu w danych warunkach. Jeśli np. nie będzie padać podczas testów, a rozpada się w trakcie wyścigu, to ja wtedy takie doświadczenie będę zbierał w trakcie wyścigu. Na pewno pierwsza część sezonu nie będzie łatwa, czeka mnie sporo nauki – mówi Kubica. 

Zobacz onboard z przejazdu Polaka:

Co prawda Polak testował już samochód DTM, ale był to w 2013 roku, w dodatku jeździł wtedy Mercedesem, który wycofał się z tej serii. – Nie jest to dla mnie nowość, miałem okazję testować już takie samochody kilka lat temu, jednak od 2013 roku one się znacznie zmieniły w stosunku do tych, którymi będę miał okazję się ścigać. Zmienił się między innymi regulamin i konstrukcja – mówi Kubica, podkreślając, że auto, którym będzie się ścigał w zespole ORLEN Team ART, poznał w grudniu minionego roku podczas testów w hiszpańskim Jerez. – To spore wyzwanie, mam nadzieję, że będziemy w stanie zawalczyć, czeka mnie trudne zadanie, cała seria stoi na wysokim poziomie, mimo że samochodów jest stosunkowo mało – mówi Robert Kubica. Mało, czyli w sumie 16: dziewięć Audi i siedem BMW. 

 Tak seria DTM zapowiada testy

Dziś w trakcie jednej z sesji kierowcy mieli okazję przetrenować procedurę lotnego startu, który może się zdarzyć w trakcie deszczowego wyścigu. Poza tym każdy zespół realizował własnym program. Robert Kubica uzyskał ósmy czas dnia: 1:19:783 sek. Najszybszym kierowcą okazał się Ferdinand Habsburg, jadący Audi RS5 DTM: 1:19:319. Testy potrwają do czwartku. Sezon DTM rozpocznie się 1 sierpnia na torze Spa w BelgiiOnboard Kubicy dostępny tutaj.

Zostaw komentarz