Rewolucja w 500 plus? Zaskakujące informacje “SE”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© PAP/Jakub Kamiński

Prawie 60 proc. pytanych popiera pomysł wypłacania 500 plus z urzędu na konto dziecka – informuje “Super Express”.

Program “Rodzina 500 plus” funkcjonuje już ponad cztery lata. Świadczenie w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na każde dziecko, bez względu na dochód w rodzinie.

Według “SE” Polacy oczekują rewolucyjnych zmian polegających na wypłacie świadczenia na indywidualne konto dziecka i bez składania wniosków. Byłoby to przypisanie 500 plus każdemu dziecku niejako z urzędu.

“Po narodzinach dziecka, podobnie jak PESEL, przypisuje mu się indywidualne konto, na które co miesiąc wpłacane są rządowe pieniądze. Do 500 plus dostęp mają rodzice, póki dziecko nie osiągnie 18. roku życia i wtedy, wraz z końcem wypłat świadczenia, samo może zdecydować co zrobić z niewydanymi pieniędzmi” – podaje tabloid.

500 plus w takiej formie popiera 59 proc. czytelników “Super Expressu”, natomiast 36 proc. jest temu przeciwna. Zdania w tej sprawie nie ma 5 proc.

Cytowany przez gazetę poseł PiS Janusz Śniadek zwraca uwagę, że nie każdy chce pobierać 500 plus, zatem trzeba by wprowadzić możliwość deklaracji woli. – Pomysł jest ciekawy, ale wymaga szczegółów, przedyskutowania – powiedział polityk, który jest byłym przewodniczącym NSZZ “Solidarność”.

Zobacz także:

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Według nowych badań palenie może podnieść ryzyko zapadnięcia na Covid-19 poprzez podniesienie poziomu enzymu, który umożliwia koronawirusowi dostęp do komórek płuc – poinformował Bloomberg. Badania przeprowadzili uczeni z Kanady.

  Logo PAPPAP
 • Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Główny Inspektorat Sanitarny zamieścił na swoich stronach instrukcję, jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę. Podkreśla w niej, aby przed założeniem maseczki zadbać o czystość dłoni – umyć je wodą z mydłem lub zdezynfekować płynem na bazie alkoholu.

  Logo PAPPAP
 • Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Psycholodzy zbadali nastroje Polaków związane z epidemią koronawirusa. Poziom lęku związany z epidemią COVID-19 jest dość wysoki. Znaczna większość badanych boi się, że zachoruje ktoś im bliski (73 proc.). Obawiają się też przepełnionej służby zdrowia (72 proc.), albo kryzysu finansowego (71 proc.).

  Logo PAPPAP

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz