Remont mostu na ul. Nowohuckiej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Rozpoczyna się częściowy remont mostu nad Wisłą, w ciągu ulicy Nowohuckiej. W związku z pracami obwiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. Prace będą podzielone na kilka etapów i potrwają do końca września tego roku.

Remont mostu na ul. Nowohuckiej

Remont mostu będzie częściowy, ponieważ kilka lat temu w ramach bieżącego utrzymania dróg wymienione zostały chodniki oraz balustrady, teraz prace będą prowadzone w obrębie jego nawierzchni. Wymieniona zostanie izolacja oraz nawierzchnia mostu, pojawią się nowe wpusty, dylatacja oraz żelbetowa płyta pomostu. Zabezpieczona antykorozyjnie zostanie stalowa płyta pomostu. Prace pochłoną ok. 4,1 mln zł. Remont potrwa do końca września.

[embedded content]

Prace na moście będą podzielone na kilka etapów. W pierwszym etapie demontowane będą betonowe bariery w pasie rozdziału od strony Płaszowa, w drugim od strony Czyżyn. Roboty w ramach I i II etapu będą realizowane nocą z 20 na 21 maja (ze środy na czwartek) i rozpoczną się ok. godz. 19. Na potrzeby tych prac wyłączone zostaną środkowe pasy obu nitek na długości ok. 60 m. Ruch pieszych bez zmian.

Po zakończeniu demontażu rozpocznie się trzeci etap – od czwartku, 21 maja – obiekt będzie remontowany po stronie południowej (kierunek Czyżyny). Ruch zostanie przerzucony na jezdnię północną, po jednym pasie w każdym kierunku. Pasy ruchu w kierunku Czyżyn zostaną wyłączone na długości ok. 320 m. Ruch pieszych będzie możliwy tylko po stronie północnej. Prace będą prowadzone do sierpnia.

W etapie czwartym – początek w sierpniu – obiekt będzie remontowany po stronie północnej (kierunek Płaszów). Ruch zostanie przerzucony na jezdnię południową, po jednym pasie w każdym kierunku. Ruch pieszych będzie możliwy tylko po stronie południowej.

W lipcu ubiegłego roku – wymieniana była dylatacja bitumiczna na wiadukcie w ciągu Nowohuckiej (tuż przed mostem) – były to prace niezależne od tych zaplanowanych obecnie.

remont mostu nowohucka

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz