Recesja w Polsce. Emilewicz zabrała głos

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Wstępny odczyt PKB w drugim kwartale, który obejmuje okres kwarantanny, pozwala ocenić, jak mocno kryzys spowodowany pandemią uderzył w polską gospodarkę.

Odnosząc się do opublikowanych w piątek danych o PKB, Jadwiga Emilewicz napisała w na Twitterze, że to „mniej niż zakładaliśmy”, a także dużo lepiej niż w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii.

Wicepremier podkreśliła, że Polska radzi sobie najlepiej w Unii Europejskiej.

Kryzys będzie się pogłębiał? “PKB wzrośnie, gorzej z miejscami pracy”

Z kolei resort rozwoju wskazał, że to trzeci najlepszy wynik w UE, a przed Polską plasują się tylko mniejsze gospodarki Litwy i Finlandii.

“To wynik znacznie lepszy od oczekiwań. Wskazuje na odporność #PolskaGospodarka i skuteczność działań wspierających przedsiębiorców i pracowników podejmowanych przez rząd” – ocenił na Twitterze resortu rozwoju.

W Hiszpanii PKB spadł o 22 proc. rok do roku, we Francji o 19 proc., we Włoszech o 17 proc., w Wielkiej Brytanii o 16,8 proc., a w Niemczech o 11,7 proc. Polskę wyprzedza jedynie Litwa (-3,7 proc.) oraz Finlandia (-5,2 proc.).

Nie zmienia to jednak faktu, że po raz pierwszy od dziesięcioleci nasza gospodarka znalazła się w recesji. O technicznej recesji możemy mówić wtedy, kiedy gospodarka kurczy się przez dwa kwartały z rzędu. Przypomnijmy, że odczyt PKB za okres styczeń-marzec był na minusie (-0,4 proc. kwartał do kwartału).

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

23 min. temu

MłodyBardzo cenię Panią Jadwigę ale z tym radzeniem sobie najlepiej w UE to pojechała niczym łgarz Morawiecki… Kwartał do kwartału jesteśmy na minusie o … Czytaj całość

17 min. temu

obserwator,,polityk,, to nawet katastrofę potrafi przekuć w sukces.

12 min. temu

4t53yh535rząd pis jest numerem jeden na swiecie w okłamywaniu społeczeństwa za to im sie należ podwyżki pensji

Rozwiń komentarze (8)

Źródło:

Zostaw komentarz