Rafał Trzaskowski: wiem, że część z was rozczarowała moja decyzja o starcie w wyborach prezydenckich

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

– Kochane warszawianki i kochani warszawiacy. Wiem, że część z was zaskoczyła, a nawet rozczarowała moja decyzja o starcie w wyborach na prezydenta Polski – mówi w nagraniu. – To była trudna decyzja. Jestem związany z Warszawą od dziecka. Tutaj się urodziłem i tutaj się wychowałem, ale startuję na prezydenta RP, aby również bronić Warszawy, innych miast, miasteczek i wsi, żeby bronić samorządności – podkreślił.

Trzaskowski stwierdził, że “PiS nie znosi samorządów” i będzie chciał im zabierać pieniądze. – Tak, jak robi to już dzisiaj, będzie chciał spychać na samorządy olbrzymią odpowiedzialność – dodał. – Jeżeli zostanę prezydentem RP, to temu zapobiegnę. Będę bronił Warszawy – zadeklarował. Zaznaczył, że będzie prezydentem stolicy aż do momentu wygrania wyborów prezydenckich. Później na trzy miesiące może być wprowadzony komisarz, ale – jak powiedział Trzaskowski – “w trzy miesiące nie pozwolimy PiS-owi zniszczyć Warszawy”.

– Będzie PiS musiał ze mną rozmawiać jako z prezydentem Rzeczypospolitej – dodał. – Trzaskowski poprosił o zaangażowanie i pomoc oraz o udział w tych wyborach. – Mam nadzieję, że wielka fala zmian zacznie się właśnie tutaj w Warszawie – podsumował.

Zostaw komentarz