Radosław Sikorski: Roman Giertych byłby bardzo dobrym prokuratorem generalnym

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta Radosław Sikorski © Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta Radosław Sikorski – Uważam, że bardzo dobrym prokuratorem generalnym […] byłby pan mecenas Roman Giertych – stwierdził Radosław Sikorski. Adwokat skomentował słowa europosła i byłego ministra spraw zagranicznych. “Pisowcy mogliby liczyć na prawo i sprawiedliwość” – stwierdził.

Radosław Sikorski był gościem w programie Onetu. Prowadzący Bartosz Węglarczyk poruszył temat ewentualnych rozliczeń rządów PiS w przypadku przejęcia władzy w Polsce przez koalicyjny rząd z Platformą Obywatelską. 

– Jeśli ja będę miał cokolwiek z tym wspólnego, to obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy. Począwszy od tego, że uważam, że bardzo dobrym prokuratorem generalnym, który profesjonalnie by się tym zajął, byłby pan mecenas Roman Giertych – powiedział Sikorski.

Roman Giertych: Pisowcy mogliby liczyć na prawo i sprawiedliwości

Roman Giertych odniósł się do słów Sikorskiego na Twitterze. “Nie wiem, czy chciałbym zostać prokuratorem generalnym, ale z pewnością, gdybym nim został, to pisowcy mogliby liczyć na prawo i sprawiedliwość” – napisał.

 

Giertych odniósł się też do komentarza Jana Śpiewaka, który żartobliwie skomentował wypowiedź Sikorskiego słowami “Będę siedział”. “Panie Śpiewak, nie wiem co ma Pan na sumieniu, że się Pan boi odsiadki, ale jedno jest pewne: na Pana miejscu nie liczyłbym na żadne ułaskawienia po 7 sierpnia, czyli od dnia, w którym pana Patron opuści Pałac Prezydencki” – napisał adwokat.

Zostaw komentarz