Radiowa Trójka. Agnieszka Szydłowska odchodzi z pracy. “Kontynuacja niechlubnej wyliczanki”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Gala otwarcia 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2017. Agnieszka Szydłowska

Gala otwarcia 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2017. Agnieszka Szydłowska

© JAN RUSEK

Dziennikarka muzyczna Agnieszka Szydłowska jest kolejną osobą, która postanowiła zakończyć współpracę z Trójką. Wcześniej decyzję o odejściu z radia podjęli Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona i Marcin Kydryński. Te odejścia to pokłosie awantury z anulowanym notowaniem LP3, w którym wygrała piosenka Kazika “Twój ból jest lepszy niż mój”.

Afera w Trójce doprowadziła do tego, że po 17 latach z pracy w rozgłośni zrezygnowała Agnieszka Szydłowska. W poniedziałek poinformowała o tym na Facebooku. To ona tworzyła takie audycje jak “Program Alternatywny” czy weekendowy “Radiowy Dom Kultury”, relacjonowała też dla rozgłośni festiwale muzyczne.

>>> Wojciech Mann o unieważnieniu Listy Przebojów Trójki: Ta drabina na samej górze ma pana Kaczyńskiego <<<

Agnieszka Szydłowska odchodzi z radiowej Trójki

Agnieszka Szydłowska w poniedziałek poinformowała, że odchodzi z pracy. – Moje ostatnie słowo: złożyłam dzisiaj wypowiedzenie, zatem po zakończeniu procedur i terminów wynikających z umowy przestanę być pracownikiem radiowej Trójki – napisała dziennikarka na profilu PS na Facebooku. Podkreśliła: 

W ostatnich latach podpisałam wiele listów w obronie kształtu Trójki i przeciwko jej dewastacji. To, że Trójka nadal działa to w wielu miejscach zasługa wyłącznie samego zespołu, który łata profesjonalizmem dziury nieumiejętnego zarządzania. Ostatni akord- ta ‘pandemiczna’ ramówka. Tak naprawdę zaorała naszą antenę pozbawiając słuchaczy ulubionych programów. I – nad czym bardzo ubolewam – dostępu do informacji kulturalnych i wymiany myśli. Co było dalej – wiecie. Marek, Hirek, Marcin. Kontynuacja niechlubnej wyliczanki.

Podziękowała współpracownikom z Trójki za lata wsparcia, muzykom, którzy powierzali jej swoje albumy przed premierą i słuchaczom, za to, że z nią byli. Podkreśliła też, że nie żegna się z Bartkiem Gilem i Agnieszką Obszańską – napisała, że “po prostu musimy sobie znaleźć nowy pokój 11”. Dziennikarka była członkinią Akademii Muzycznej Trójki, współpracowała też z TVP, dla której współprowadziła takie programy jak “Pegaz”, “Po godzinach” czy “Kinematograf”.

>>> Anna Gacek komentuje aferę z LP3: Kolejny koszmar bezsensownych ruchów <<<

Odejście dziennikarki skomentował m.in. zespół Pablopavo. – Gdy byliśmy jeszcze bardzo niszowymi ludzikami, zapraszała nas do audycji, grała nasze numery jako pierwsza w 3 programie PR. Zawsze przygotowana, zawsze zaciekawiona, zawsze z pytaniami spoza sztampowej puli pytań. Ale też chciałbym tu jako słuchacz dodać dwa słowa. Moim zdaniem o muzyce ‘alternatywnej’ nikt lepszego programu nie robił. Agnieszka grała szeroko, nie zamykała się w gatunkach, w ‘znajomych’, w koteriach. Smutne to wszystko i deprymujące. Ode mnie i ludzików ukłony – czytamy w poście.

Zostaw komentarz