PZPN podjął decyzję ws. Hutnika i Motoru

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

PZPN podjął decyzję ws. Hutnika i Motoru © JOANNA URBANIEC / POLSKAPRESS/Polska Press/East News PZPN podjął decyzję ws. Hutnika i Motoru

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o tym, że zarówno Hutnik Kraków, jak i Motor Lublin zagrają w II lidze w sezonie 2020/21.

W ubiegłym tygodniu wybuchło zamieszanie w sprawie Hutnika Kraków i Motoru Lublin. Po przerwaniu rozgrywek, oba zespoły miały taką samą liczbę punktów. Kiedy pojawiła się informacja, że liga nie zostanie wznowiona, należało wskazać drużynę, która awansuje o szczebel wyżej. Zgodnie z przepisami, w przypadku zgromadzenia takiej samej liczby punktów, decyduje liczba punktów zdobytych w bezpośrednim meczu tych zespołów. Jeżeli tu też jest po równo, wówczas liczy się bilans bramek z całego cyklu.   

W tym przypadku Hutnik pokonał Motor 1:0, a do rewanżu nie doszło. W związku z tym Lubelski Związek Piłki Nożnej postanowił, że wobec tego zamiast bezpośrednich starć, liczyć się będą bramki. Tutaj lepszy był Motor, który z drugiego miejsca awansował.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

Awans Hutnika i Motoru – decyzja PZPN

Decyzja wywołała lawinę krytyki. W końcu po kilku dniach PZPN wydał komunikat, w którym poinformował o tym, że w II lidze wystąpią obie drużyny.

– Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w III lidze piłkarskiej (grupa IV). Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania – powiedział Zbigniew Boniek dla portalu laczynaspilka.pl.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/laczynaspilka.pl

Zostaw komentarz