PZPN chce powrotu kibiców na stadiony. Polska może być pierwsza na świecie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Maksymalne zapełnienie każdego udostępnionego sektora dla publiczności do poziomu 20% jego pojemności oraz zachowanie maksymalnych możliwych odległości pomiędzy kibicami na wszystkich udostępnionych sektorach

– czytamy we fragmencie dokumentu udostępnionym przez “Super Express”

Zobacz wideo Mamrot: Nie mówię, że nie śpię przez to po nocach, ale jednej rzeczy z Jagiellonii bardzo żałuję

Ekstraklasa z kibicami na stadionach? PZPN złożył prośbę do rządu

Maksymalnie do 20 procent kibiców miałoby wstęp na stadion podczas meczów Ekstraklasy. W dokumencie zastrzeżono konkretną liczbę osób, która wstępnie miała by wynosić 999 osób. Obecni na meczu będą mieli nakaz przestrzegania wszelkich środków ostrożności – noszenia masek, zakup biletów online, zachowanie dystansu. Po stronie organizatorów stoi rozłożenie bezpiecznych miejsc na obiektach, zapewnienie środków do dezynfekcji oraz zaplanowanie wejścia i wyjścia ze stadionu. 

Stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego w kontekście prośby złożonej przez prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka nie jest znane. Nie wiadomo także, od której kolejki kibice mogliby dołączyć i wspierać swoich ulubieńców z trybun oraz jak działałaby forma sprzedaży biletów. Wszyscy czekają na decyzję rządu i premiera. Gdyby plan został zrealizowany, Polska byłaby pierwszym krajem na świecie, na którym kibice mogliby wrócić na stadiony.

PKO Ekstraklasa wraca 29 maja, a do rozegrania pozostało jedenaście kolejek. Poinformowano już o kalendarzu rozgrywek i zasadach obowiązujących na obiektach sportowych. Wszystkich piłkarzy oraz pracowników klubów zbadano pod kątem obecności koronawirusa. 

Zostaw komentarz