Przemęczona Jennifer Lopez bierze udział w proteście “Black Lives Matter” (ZDJĘCIA)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Już kolejny tydzień ulice największych amerykańskich miast opanowane są przez protesty i zamieszki wywołane brutalnym zamordowaniem Afroamerykanina George’a Floyda, którego dopuścili się policjanci z Minnesoty. Sytuacja stała się na tyle poważna, że do opanowywania tłumów oddelegowano Gwardię Narodową.

Protestującym udało się zmusić władze do aresztowania wszystkich oficerów zamieszanych w śmierć Floyda, jednak do mediów co rusz przedostają się kolejne informacje o niesprawiedliwościach popełnianych przez amerykańskie służby. Z prędkością światła po sieci rozeszło się nagranie, na którym policjanci tratują starszego obywatela, po czym przechodzą obok niego, gdy ten leży na ulicy i krwawi. Coraz głośniej jest również o sprawie Breonny Taylor – kobieta została ośmiokrotnie postrzelona przez oficerów stanu Kentucky, którzy bez ostrzeżenia mieli wtargnąć do jej mieszkania z nakazem przeszukania.

bCAkFwLH

W ogólnokrajowych protestach udział biorą już nawet gwiazdy, dla których informowanie o akcji #BlackLivesMatter na Instagramie przestało być już wystarczające. Na ulicach widzieliśmy chociażby Arianę Grandę, Paris Jackson i Emily Ratajkowski. Teraz ich szeregi zasiliła gwiazda tegorocznego Super Bowl – Jennifer Lopez.

Jen wzięła udział w przemarszu ulicą Hollywood Boulevard w Los Angeles w zeszłą niedzielę. Wyraźnie zmęczona piosenkarka wyłoniła się z samochodu w wygodnym dresie, ochronnej masce i gumowych rękawiczkach, w dłoniach dzierżąc transparent z napisem “Black Lives Matter”. Towarzyszył jej młodszy o 6 lat narzeczony – Alex Rodriguez, który napisał na swojej tablicy: “Dosyć znaczy dosyć”.

bCAkFwLN

Myślicie, że pozostałe gwiazdy światowego formatu pójdą śladem Jennifer?

bCAkFwLO
bCAkFwLP
bCAkFwMi

żródło:

Zostaw komentarz