Przełom u Tadeusza Rydzyka. Od teraz będzie też ZBIERAŁ DATKI ONLINE: “Pracujemy na niebo dla każdego z nas”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Tadeusz Rydzyk już od wielu lat pozostaje najbardziej kontrowersyjną postacią polskiego duchowieństwa. Toruński redemptorysta ma wyraźną smykałkę do biznesu i&nbspchoć wciąż otrzymuje kolejne dotacje od rządu, to równie regularnie zapewnia, że jego medialne imperium jest niewystarczająco dofinansowane.

Tadeusz Rydzyk narzeka na sytuację finansową prowadzonych przez siebie działalności praktycznie od zawsze. Politycy Prawa i&nbspSprawiedliwości co prawda chętnie przyznają mu kolejne dotacje, ale zakonnik-biznesmen wciąż żąda kolejnych, jednocześnie skarżąc się na swój los. Na szczęście na powierzchni udaje mu się utrzymać dzięki sprzedawaniu świętych obrazków do “ochrony” przed koronawirusem i&nbspmąki z&nbspkasztanów za 50 złotych.

bDSBGOXr

Zobacz także: Finansowanie kościoła. Koniec pieniędzy od państwa? ” To, co robi ks. Rydzyk, to jawny skandal”

Faktem jest natomiast, że z&nbsppowodu panującej pandemii koronawirusa spadła ilość datków, które dotąd wpływały na konto toruńskiego biznesmena. Tym samym utrudnia to funkcjonowanie jego mediom, o&nbspczym nie omieszkał już wspomnieć wielokrotnie.

bDSBGOXx

Na szczęście obrotny zakonnik wsłuchał się w&nbspgłos wiernych i&nbspwyszedł im naprzeciw z&nbspnową inicjatywą. Jak czytamy na stronie Radia Maryja, od teraz datki na jego imperium można słać także online.

W związku z&nbsplicznymi, od dłuższego czasu prośbami docierającymi od słuchaczy Radia Maryja i&nbspwidzów Telewizji Trwam (zarówno w&nbspkraju, jak i&nbspod Polonii), istnieje już możliwość przekazywania online darów serca na dzieła -&nbspza pomocą kart kredytowych, debetowych i&nbspinnych elektronicznych form płatniczych -&nbspogłoszono triumfalnie.

W specyficznej i&nbspdość gniewnej odezwie do słuchaczy Ojciec Dyrektor cytuje też św. Maksymiliana Maria Kolbe i&nbspnarzeka, że inne media nie są mu przychylne i&nbsprozsiewają “propagandę”. Żali się również, że dziennikarze nazywają jego skromny dobytek “imperium”, co najwyraźniej traktuje jako obrazę.

Słowa wypowiedziane przed II wojną światową, gdy nie było powszechnego radia, telewizji i&nbspinternetu, teraz nabierają jeszcze większej mocy. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Państwu za duchowe i&nbspmaterialne wspieranie naszych dzieł, wbrew szerzonej propagandzie, że pomaga nam rząd i&nbspjest to już “imperium” -&nbspgrzmi.

bDSBGOXy

Jednocześnie ojciec Tadeusz twierdzi, że mimo wartkiego strumienia pieniędzy z&nbsprządowej kasy jego “dzieła” finansują wyłącznie słuchacze. Zapewnia też, że on i&nbspjego towarzysze “pracują na niebo dla każdego z&nbspnas”. Zgadujemy jednak, że do tej grupy nie zaliczają się innowiercy, osoby LGBT ani nawet osoby o&nbspodmiennych poglądach, bo tymi gardzi już od lat.

Utrzymują się one tylko dzięki pomocy widzów Telewizji Trwam i&nbspsłuchaczy Radia Maryja. Bóg zapłać za zrozumienie i&nbspwspółpracę. Pracujemy dla ewangelizacji Polski i świata. W ten sposób pracujemy na niebo dla każdego z&nbspnas -&nbspzapewniono.

Warto w&nbsptym miejscu wspomnieć, że, jak informuje portal Wirtualne Media, w&nbsplatach 2016-2020 Ministerstwo Zdrowia przekazało fundacji ojca Rydzyka 1,5 miliona złotych za usługi promocyjne w&nbspramach programu walki z&nbspnowotworami. Środki wpłynęły też na konto redemptorysty m.in. z ministerstw Rodziny i&nbspPolityki Społecznej, Spraw Zagranicznych oraz Kultury i&nbspDziedzictwa Narodowego.

W 2020 roku ujawniono z&nbspkolei, że Lux Veritatis otrzymało ponad 6&nbspmilionów złotych z&nbspdotacji z&nbspFundacji PZU w&nbspciągu 4&nbsplat, a&nbspFundacja Nasza przyszłość w&nbspubiegłym roku dostała prawie 5&nbspmilionów tylko z&nbsp1&nbspprocenta podatku dochodowego. W&nbspskład wyliczeń nie wchodzą oczywiście środki przekazywane przez słuchaczy, głównie w&nbsppodeszłym wieku, którzy przekazują redemptoryście pieniądze ze skromnych emerytur.

bDSBGOXz

Cieszycie się, że skromny biznes (bo przecież nie “imperium”) ojca Rydzyka tak prężnie się rozwija?

bDSBGOXA
bDSBGOXS

Źródło:

pudelek.pl

żródło:

Zostaw komentarz