Przejazd autostradą A4 tańszy o 3 złote

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zarządca płatnego odcinka autostrady A4 między Katowicami a Krakowem utrzymał preferencyjne stawki dla automatycznych płatności za przejazd do końca września.

Płacąc bezkontaktowo, nadal będzie można oszczędzać, w zależności od kategorii pojazdu, od 3-5 zł na każdej bramce. Od wakacji użytkownicy videotollingu będą mieli do wyboru dwie aplikacje na telefon: Autopay oraz SkyCash, a korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go dwie opcje płatności: zakupionymi wcześniej impulsami bądź kartą płatniczą przypisaną do urządzenia pokładowego.

Kierowcy, którzy podróżują z aplikacją Autopay albo elektronicznym poborem opłat A4Go czy Telepass, dzięki wprowadzeniu z początkiem tego roku stawek preferencyjnych, na każdej podróży oszczędzają od 15 do 30 proc., płacąc: 7 zł zamiast 10 zł w przypadku pojazdów kat.1.

Z preferencyjnych stawek dla płatności automatycznych będzie można korzystać do końca września tego roku. W tej chwili odsetek transakcji z udziałem Autopay i A4Go w godzinach szczytu wynosi już 36 procent.

– Za płatnościami automatycznymi przemawiają nie tylko rabaty, ale też błyskawiczne transakcje bez zatrzymywania się na dedykowanych bramkach, do których, ze względu na ich dużo wyższą przepustowość, praktycznie nie ma kolejek. Z aplikacją bądź urządzeniem pokładowym podróżujemy taniej, szybciej, wygodniej i bezpieczniej dla zdrowia – podsumowuje Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

Źródło:

Zostaw komentarz