Przejazd A4 tańszy dłużej. Zarządca autostrady przedłużył obowiązywanie obecnych stawek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Preferencyjna stawka dla samochodów osobowych to 7 złotych brutto na każdej z dwóch bramek. Natomiast kierowcy pojazdów kategorii II i III (auta z przyczepami i lekkie ciężarówki) zapłacą 17 złotych brutto, a IV i V (pojazdy o co najmniej trzech osiach) – 30 złotych, o czym przypomina portal WNP.pl, który informuje też o przedłużeniu obowiązywania niższych stawek.

– Utrzymanie preferencyjnych stawek opłat dla płatności automatycznych związane jest z dążeniem Stalexport Autostrady Małopolska do dalszej popularyzacji tych form płatności oraz do zwiększenia liczby – bezpieczniejszych w okresie pandemii – transakcji bezgotówkowych – wytłumaczono w komunikacie.

Natomiast kierowcy, którzy nie korzystają z automatycznych płatności (czyli z aplikacji A4Go i Telepass oraz z videotollingu), będą płacić więcej. I tak pojazdy I kategorii – 10 złotych brutto, II i III kategorii – 20 złotych, natomiast pojazdy IV i V kategorii za przejazd zapłacą 35 złotych brutto.

Zobacz też: Odnawialne źródła energii. “Udział węgla w miksie energetycznym będzie malał”

Obniżone stawki za przejazdy wprowadzono na początku roku. Pierwotnie miały one funkcjonować do końca marca, jednak później przedłużono je do końca czerwca.

99 proc. przychodów Grupy Kapitałowej Stalexport Autostrady ujętych w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I kwartał 2020 roku pochodzi właśnie z tytułu poboru opłat – informuje WNP.pl.

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

2h temu

wowTakie coś powinno być karalne. Równie dobrze płatność bilonem mogłaby być droższa lub tańsza od płatności papierkiem. Albo za wydanie reszty potrącana … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)

Źródło:

Zostaw komentarz