Protest przed siedzibą Trójki. Wokół ustawili pracownicy. “Stało się za dużo. Dość!”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Milczący protest pod siedzibą Trójki

Milczący protest pod siedzibą Trójki

© screen – Facebook // Piotr Stelmach

Pod siedzibą radiowej Trójki przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie zorganizowano milczący protest. Byli i obecni pracownicy ustawili się w dwumetrowych odstępach. Jak wskazują, protestują m.in. przeciwko cenzurze i skandalicznemu traktowaniu dziennikarzy przez władze stacji.

Przed godziną 16 wokół siedziby Trójki przy ulicy Myśliwieckiej rozpoczął się milczący protest byłych i obecnych pracowników w związku z sytuacją w rozgłośni. W związku z unieważnieniem przez stację rankingu, w którym zwyciężyła krytyczna wobec PiS piosenka Kazika Staszewskiego, tylko w ten weekend ze stacją pożegnali się m.in. Marek Niedźwiecki a także Marcin Kydryński. Z kolei dziennikarz Bartosz Gil został zawieszony w obowiązkach służbowych za niepodpisanie oświadczenia o “pomyłce” związanej ze zwycięstwem Kazika w rankingu Trójki.

Protest przed siedzibą Trójki. Byli i obecni pracownicy ustawili się wokół budynku

O milczącym proteście poinformował m.in. zatrudniony w Trójce od 1997 roku dziennikarz muzyczny Piotr Stelmach, który w ostatnich latach blisko współpracował z Markiem Niedźwieckim. W związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemiologicznymi, kilkudziesięciu uczestników zgromadzenia ustawiło się w dwumetrowych odstępach. Wcześniej pracownicy Polskiego Radia zapowiedzieli solidarność ze swoimi kolegami, którzy odeszli ze stacji.

 

Uczestniczący w proteście byli i obecni pracownicy stacji opublikowali apel, w którym sprzeciwiają się działaniom władz stacji.

Szanowni Państwo, przez wiele lat pracowaliśmy na to, byście mogli słuchać Trójki z przyjemnością. Żeby to było dobre i mądre radio. Teraz musimy zaprotestować. Przeciwko odebraniu stacji wiarygodności, przeciwko skandalicznemu traktowaniu dziennikarzy. Przeciwko cenzurze. Przeciwko sukcesywnemu niszczeniu radia

Mamy dość wystawiania Trójki na nieustanne zarzuty zakłamywania rzeczywistości i ingerencji polityków. Stało się za dużo. Dość! Stoimy murem za Markiem Niedźwieckim i Bartoszem Gilem. Murem za Trójką

– wskazują. Oprócz uczestniczenia w milczącym proteście, niektórzy składają pod budynkiem kwiaty i znicze. Puszczana jest także piosenka Kazika Staszewskiego “Twój ból jest lepszy niż mój”, której usunięcie z rankingu było przyczynkiem ostatnich wydarzeń.

Zostaw komentarz