Protest przed ćwierćfinałem Ligi Mistrzów? “UEFA popełniła błąd”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

W sobotę Lyon zagra z Manchesterem City w ostatnim ćwierćfinale Ligi Mistrzów. UEFA do prowadzenia tego meczu wyznaczyła Holendra, Danny’ego Makkelie. Nie wiadomo jednak, czy to na pewno on będzie sędzią tego spotkania.

Zobacz wideo Lewandowski zaczyna turniej finałowy Ligi Mistrzów [SEKCJA PIŁKARSKA #58]

Wszystko przez protest, jaki do UEFA ma złożyć francuski klub. Sezon 2019/20 Lyon zakończył dopiero na 7. miejscu w Ligue 1, co oznacza, że w przyszłych rozgrywkach najprawdopodobniej nie będzie go w europejskich pucharach. No właśnie, prawdopodobnie. Istnieje bowiem szansa dla Lyonu, którą jest wygranie Ligi Mistrzów w tym sezonie. Wtedy Francuzi automatycznie zapewniliby sobie udział w kolejnych rozgrywkach.

Lyon chce zmiany sędziego w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Co ma do tego sędzia meczu z Manchesterem City? Lyon obawia się, że Makkelie mógłby być stronniczy, bo na tym, by Francuzi nie wygrali obecnej Ligi Mistrzów, zależy Ajaksowi Amsterdam. Mistrzowie Holandii w teorii mają zapewniony udział w kolejnej edycji tych rozgrywek, jednak jeśli Lyon wygrałby LM w tym sezonie, to Ajax o awans musiałby bić się w ostatniej rundzie eliminacji. Wszystko przez współczynnik krajowy UEFA, który francuskim klubom przyznaje trzy miejsca w Lidze Mistrzów i ewentualny sukces Lyonu, który nieoczekiwanie poszerzyłby tę liczbę. Mocno ucierpiałaby na tym właśnie Holandia.

Francuzi obawiają się więc tego, że sędzia mógłby być stronniczy z uwagi na interes klubu z jego kraju. – UEFA nigdy nie powinna decydować się na wyznaczenie Makkeliego do tego meczu! Nie mam wątpliwości co do uczciwości sędziego, ale francuskie media będą przeciwko niemu jeszcze przed pierwszym kopnięciem piłki. Stawka tego meczu – sportowo i finansowo – jest zbyt duża, by pozostawiać takie pole do interpretacji – powiedział był trener m.in. Tottenhamu, Holender Martin Jol.

Dodał: – Makkelie ma doskonałą opinię w UEFA i znakomicie prowadzi swoją karierę. Co jednak, jeśli podyktuje rzut karny dla Manchesteru City, który zdecyduje o zwycięstwie Anglików? Warto się nad tym zastanowić.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Zostaw komentarz