Prezes PKN Orlen: W Polsce jest miejsce na jeden koncern multienergetyczny

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

“W Polsce musi być jeden koncern multienergetyczny i do tego dążę. Rozdrobnienie nie jest tu potrzebne” – powiedział Obajtek dziennikarzom we Włocławku.

Podkreślił, że tylko taki koncern może mieć środki niezbędne do inwestowania w niskoemisyjną energetykę.

Orlen zapowiadał wcześniej, że dąży do stworzenia silnego, multienergetycznego koncernu, który wzmocni pozycję konkurencyjną i finansową połączonych firm, bezpieczeństwo energetyczne kraju, a w konsekwencji również polską gospodarkę.

Prezes Orlenu mówił wcześniej, że w Polsce już dawno powinniśmy zbudować jeden globalny koncern multienergetyczny odporny na wahania rynkowe. Podkreślał, że takie procesy ma za sobą zdecydowana większość globalnych graczy – konkurentów Orlenu.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: energetyka, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo

Źródło:

ISBnews

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

wczoraj (22:38)

PabloCo to oznacza jeden koncern multienergetyczny? Pcim w skali makro i Obajtek jako wodz? To pachnie monopolem i podwyzka cen dla wszystkich. Kto teraz … Czytaj całość

wczoraj (20:34)

BrùxellesWcale się z nim nie zgadzam , bo powinna być konkurencja a nie monopol !!! Wygląda mi to komunizm . Tak ja USA kiedyś mówli o wolnym rynku , dziś … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)

Źródło:

Zostaw komentarz