Premiera z Browaru Amber: solidnie nachmielone bezalkoholowe IPA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Bezalkoholowe IPA, wypełnione pięcioma odmianami amerykańskich i polskich chmieli: Citra, Sabro, Cascade, Marynka, Sybilla, to lekkie piwo o wyraźnej goryczce i owocowym, cytrusowo-żywicznym zapachu. Świeży aromat piwa wzmocniło chmielenie na zimno.

Rozpoczynamy sezon premierą w stylu India Pale Ale w wersji bezalkoholowej. Zależało nam, by kolejna nasza propozycja była wyrazista, aromatyczna i mocno goryczkowa, a jednocześnie dostępna dla wszystkich, którzy lubią smak piwa, ale nie chcą sięgać po alkohol. Bezalkoholowe IPA to ciekawa alternatywa dla jednego z ulubionych nowofalowych piw w Polsce – zdradza Marek Skrętny, dyrektor marketingu i rozwoju Browaru Amber.

To już drugie piwo bezalkoholowe w portfolio browaru z Bielkówka. Pierwsze, z dodatkiem rabarbaru, miało swoją premierę latem ubiegłego roku w serii Po Godzinach. 

Lżejsze i orzeźwiające piwa bezalkoholowe od pewnego czasu zyskują w Polsce na popularności kosztem piw mocnych. Jak podaje Nielsen – w ubiegłym roku wolumen piw z zawartością alkoholu spadł o 1,9 proc. Bezalkoholowe stanowią już 5 proc. rynku i wciąż zwiększają swój udział.

Bezalkoholowe IPA jest w tej chwili dostępne w sklepach specjalistycznych, a Browar Amber pracuje nad zwiększeniem sieci dystrybucji.

żródło:

Zostaw komentarz