Prawnik Szyca DRWI z Sylwestra Latkowskiego: “Równie dobrze może uznać, że Borys jest kosmitą”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Od ubiegłej środy nie cichną echa głośnej debaty, która odbyła się na antenie TVP1 po emisji dokumentu Sylwestra Latkowskiego, Nic się nie stało. Nie posiadając żadnych twardych dowodów na winę którejkolwiek z gwiazd pokazanych przelotem w filmie, reżyser zaczął rzucać nazwiskami osób, które jego zdaniem mogą posiadać informacje na temat działalności szajki wykorzystującej nieświadome nastolatki. Na szczycie tej listy znalazł się Borys Szyc.

W odpowiedzi na insynuacje Latkowskiego aktor wydał oficjalne oświadczenie, w którym odcina się od wydarzeń mających miejsce w Zatoce Sztuki. Opublikował również prywatną korespondencję z dziennikarzem, która demaskuje stosowane przez niego metody zdobywania informacji.

bCxuYIfH

Nie mając już nic do stracenia, Latkowski postanowił nadal wywierać presję na Szycu. W najnowszym wywiadzie dla Onetu ponownie oskarżył gwiazdora o bliskie relacje z karanymi przestępcami seksualnymi.

To nie chodzi o to, że było się tam raz. Chodzi o to, że pływało się łódką z pedofilem. Jeśli zależy ci na dobru dzieci, to opowiedz, co widziałeś, weź swój telefon. Chciałbym, żeby Szyc ujawnił prywatną korespondencję z tamtego czasu, z rozmów z Marcinem Turczyńskim, jak wyglądała rozmowa na łódce. Aby zechciał pokazać, jak rozmawiał też z “Krystkiem”, jakie zdjęcia sobie pokazywali i wymieniali – mówił Latkowski.

Na słowa dziennikarza zdecydował się zareagować prawnik aktora, Szymon Firek. W wywiadzie z portalem Plejada.pl mecenas wyjawił, że Latkowski może się spodziewać, iż już niedługo zostanie złożony przeciwko niemu pozew sądowy. Przypomnijmy tylko, że Latkowski był już wcześniej karany. Skazano go na 2 lata i 3 miesiące więzienia za wymuszenie rozbójnicze. Był też poszukiwany listem gończym w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa.

bCxuYIfN

Pan Latkowski coraz częściej udziela wywiadów, w których atakuje w nieuzasadniony sposób, stawia coraz szersze tezy bez udowadniania ich. W związku z tym myślę, że do przyszłego tygodnia podejmiemy wszystkie niezbędne kroki prawne i złożymy pozew, który będzie dotyczył wszystkich dotychczasowych wypowiedzi pana Latkowskiego względem Borysa Szyca – mówi mecenas Firek w rozmowie z Plejadą. – Wywiad dla Onetu to dalsza część insynuacji, które nie znajdują żadnych potwierdzeń w stanie faktycznym i materiale dowodowym. Podejmujemy kroki prawne związane z wypowiedziami pana Latkowskiego, które finalnie będą rozstrzygnięte przez niezależny i niezawisły sąd.

Prawnik podkreślił również, że chcąc formułować jakiekolwiek oskarżenia pod adresem jego klienta, Latkowski powinien najpierw wyposażyć się w odpowiednie dowody w sprawie. Tymczasem sposób jego działania jest najzwyczajniej nieetyczny.

To pewnego rodzaju aberracja logiczna. Ktoś pomawia kogoś bez żadnych dowodów, a później zapowiada, że będzie to udowadniał. Jest to sprzeczne nie tylko z zasadami dziennikarstwa, ale też zdrowego rozsądku. Równie dobrze może być tak, że pan Latkowski uzna, że Borys Szyc jest kosmitą, a my będziemy musieli dowodzić na podstawie badań DNA, że tak nie jest? To właśnie jest tego typu postępowanie, że ktoś wymyśla swoją tezę, a potem ktoś inny musi ją potwierdzać. No nie, przed sądem jest konkretny materiał dowodowy i to Latkowski, zgodnie z zapisem o naruszeniu dóbr osobistych, ma udowodnić, że to, co on mówi, jest zgodne z prawdą – stwierdził przedstawiciel Borysa Szyca.

bCxuYIfO

Myślicie, że jeśli dojdzie do spotkania w sądzie, dziennikarz się wybroni?

bCxuYIfP
bCxuYIgi

żródło:

Zostaw komentarz