Praca się nie opłaca? Bezrobotni dostaną więcej, niż pracownicy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Praca się nie opłaca? Bezrobotni dostaną więcej, niż pracownicy © Jakub Kaminski/East News Praca się nie opłaca? Bezrobotni dostaną więcej, niż pracownicy

Zasiłek dla bezrobotnych w górę, do tego specjalny dodatek na czas epidemii. Kwota przewyższy minimalną krajową!

Bardziej opłaca się stracić pracę, niż pracować? Od czerwca wielu polskich pracowników może mocno się wkurzyć. W czasie gdy zarabiają marne grosze, harując od świtu do nocy, ludzie bez pracy dostaną więcej niż oni… tylko za to, że stracili etat.

Do Sejmu trafił projekt ustawy podwyższającej zasiłek dla bezrobotnych. Najpewniej głosowana będzie już w najbliższym tygodniu. Utrata pracy będzie wiązała się z wyższymi niż dotąd kwotami.

Zobacz także:

PiS walczy z bezrobociem. Chcą zwalniać pracowników

Koniec maseczek w Polsce. Szumowski w końcu zdradza konkrety

Zasiłek w górę

Nowe prawo miałoby zwiększyć zasiłek dla bezrobotnych z 861 do 1300 złotych. Ale to nie wszystko. Osoby, które tracą pracę przez koronawirusa, w ramach walki ze skutkami pandemii, przez kolejne trzy miesiące dostawać mają dodatkowo 1200 złotych. W sumie co miesiąc liczyć więc mogą na 2500 złotych brutto.

Teraz część Polaków niepokoi się o własne kieszenie. W czasie kryzysu wiele firm ucięło swoim pracownikom pensje o 20 procent, zmniejszając jednocześnie wymiar pracy. W takiej sytuacji, przy minimalnym wynagrodzeniu, zatrudnieni na etatach dostają zaledwie 2080 złotych brutto! Bardziej opłaciłoby im się więc… stracić na chwilę pracę, niż w pocie czoła narażać się na zakażenie koronawirusem.

Zobacz także:

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Według nowych badań palenie może podnieść ryzyko zapadnięcia na Covid-19 poprzez podniesienie poziomu enzymu, który umożliwia koronawirusowi dostęp do komórek płuc – poinformował Bloomberg. Badania przeprowadzili uczeni z Kanady.

  Logo PAPPAP
 • Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Główny Inspektorat Sanitarny zamieścił na swoich stronach instrukcję, jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę. Podkreśla w niej, aby przed założeniem maseczki zadbać o czystość dłoni – umyć je wodą z mydłem lub zdezynfekować płynem na bazie alkoholu.

  Logo PAPPAP
 • Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Psycholodzy zbadali nastroje Polaków związane z epidemią koronawirusa. Poziom lęku związany z epidemią COVID-19 jest dość wysoki. Znaczna większość badanych boi się, że zachoruje ktoś im bliski (73 proc.). Obawiają się też przepełnionej służby zdrowia (72 proc.), albo kryzysu finansowego (71 proc.).

  Logo PAPPAP

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zobacz także:

Duda znów kpi z Polaków! Co można wojewodzie, to nie Tobie smrodzie

Jadwiga Emilewicz o obniżeniu rządowych pensji: Premier i tak wstrzymał wypłatę nagród. To dla nas bardzo trudne

Zostaw komentarz