Powstanie nowa partia? “Współpraca będzie długofalowa”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Paweł Tanajno, po lewej Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii © PAP / Marcin Obara Paweł Tanajno, po lewej Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii

Będzie nowa partia na polskiej scenie politycznej? Paweł Tanajno i Michał Kołodziejczak planują założyć nowe wspólne ugrupowanie – podaje portal Money.pl.

– Jesteśmy w trakcie rejestrowania partii – poinformował portal Money.pl Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta. Nowa formacja powstaje przy współpracy z Michałem Kołodziejczakiem, liderem AGROUnii.

– Nie tylko wspólne akcje, ale długofalowa współpraca społeczno-polityczna. Zapewne założymy partię, proces nie jest prosty. Nazwę już mamy prawie dograną, na 80 proc., więc jeszcze jej nie zdradzę. Zebranie podpisów nie będzie problemem, ale w związku na formalności może to potrwać kilka miesięcy – wyjaśnia Tanajno.

Michał Kołodziejczak w rozmowie z serwisem nie zdementował tych informacji, ale wypowiada się z większym dystansem.

– Na razie patrzę na najbliższe dni. Adam Małysz też zawsze myślał o dobrym następnym skoku, ja już kilka takich skoków mam w kalendarzu zaplanowanych. Póki co najważniejsza jest dla mnie tarcza prawna, nad którą pracujemy – podkreślił lider AGROUnii.

W najbliższą sobotę w Warszawie ma się odbyć kolejna manifestacja w ramach tzw. strajku przedsiębiorców. Na jego czele stoją właśnie Tanajno i Kołodziejczak.

Zostaw komentarz