Poseł o konflikcie w ZP. “Ziobro może ich wsadzić do więzienia”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Od kilku dni narasta konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Nadal nieznany jest dalszy los koalicji oraz Zbigniewa Ziobro, lidera Solidarnej Polski. Zaskakującą teorią na temat ministra sprawiedliwości podzielił się poseł Konfederacji Konrad Berkowicz.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro © PAP / Radek Pietruszka Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Zdaniem Konrada Berkowicza sam konflikt w Zjednoczonej Prawicy jest mało interesujący. Poseł ocenia, że kryzys ostatecznie zakończy się porozumieniem zwaśnionych stron, gdyż nikt w rządzącej koalicji nie chce oddać władzy.

Poseł podkreślił w swojej wypowiedzi, że Solidarna Polska cieszy się poparciem na poziomie 1,5 proc. – Siłą Zbigniewa Ziobro nie jest poparcie społeczne, siłą Zbigniewa Ziobro jest to, że jest Prokuratorem Generalnym – mówił. Berkowicz stwierdził w związku z tym, że lider SP może “wsadzić do więzienia” polityków oraz wysoko postawionych urzędników.

– Ziobro ma straszak w ręku i dlatego PiS chciało przeforsować ustawę bezkarność plus, by łamanie prawa, którego dopuściło się PiS, przestało być łamaniem prawa i dlatego Zbigniew Ziobro się temu przeciwstawił – mówił.

Berkowicz podkreślał w swoim wystąpieniu, że genezą kryzysu nie jest ustawa “covidowa” jako taka, tylko walka o wpływy.

Bortniczuk: Nie ma już koalicji? Fakty mówią inaczej

Zaskakujące słowa Grodzkiego o Ziobrze. “Byłbym przeciw”

Zostaw komentarz