Poruszający wpis Kożuchowskiej o Janie Pawle II: jeden z najważniejszych ludzi w moim życiu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© Instagram \ malgorzatakozuchowska_

Znana aktorka Małgorzata Kożuchowska w dniu setnej rodziny urodzin Jana Pawła II opublikowała na Instagramie poruszający wpis.

„Żyjąc i działając, człowiek określa swój stosunek do bytu, prawdy i dobra. Artysta w szczególny sposób obcuje z pięknem. W bardzo realnym sensie można powiedzieć, że piękno jest jego powołaniem, zadanym mu przez Stwórcę wraz z darem «talentu artystycznego». Rzecz jasna, także ten talent należy pomnażać, zgodnie z wymową ewangelicznej przypowieści o talentach (por. Mt 25,14-30). Tutaj dotykamy samego sedna problemu. Kto dostrzega w sobie tę Bożą iskrę, którą jest powołanie artystyczne – powołanie poety, pisarza, malarza, rzeźbiarza, architekta, muzyka, aktora… – odkrywa zarazem pewną powinność: nie można zmarnować tego talentu, ale trzeba go rozwijać, ażeby nim służyć bliźniemu i całej ludzkości” – cytuje fragment Listu do Artystów autorstwa Jana Pawła II z 4 kwietnia 1999 roku Małgorzata Kożuchowska.

“Karol Wojtyła- aktor-kapłan-papież-święty jeden z najważniejszych ludzi w moim życiu. Dziś Jan Paweł II skończyłby 100 lat” – podsumowała aktorka.

   

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na telewizjarepublika.pl

Zostaw komentarz