Poranne bieganie działa jak kawa!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Biegacze często zadają sobie pytanie, jaka pora jest najlepsza na bieganie? Rano czy wieczorem? Po południu, po obiedzie, przed obiadem?

Każdy z nas ma swój indywidualny zegar biologiczny. Niektórzy są porannymi skowronkami i dla nich wcześniejsza pobudka, by uprawiać jogging nie ma najmniejszego problemu.

Niektórzy nie rozpoczną dnia bez porannej kawy, a o bieganiu nawet im się nie śni. Najlepszym sposobem, by pokonać porannego lenia jest wypicie ciepłej wody z łyżeczką miodu i sokiem z cytryny. Taki napój lekko pobudza i dodaje energii do biegania.

Poranny jogging na czczo działa jak mocne espresso – odświeża umysł, dotlenia i dodaje sił na cały dzień. Warto przetestować swój organizm i zaobserwować jego reakcje na wysiłek fizyczny o różnych porach dnia. Poranne bieganie pobudza i zachęca do działania, wieczorne natomiast usuwa stres nagromadzony w ciągu całego dnia, relaksuje i pomaga zasnąć spokojnym, zdrowym snem.

Dla osób pragnących zrzucić kilka zbędnych kilogramów poleca się uprawiać poranny jogging, ponieważ wtedy  najszybciej spalane są nadprogramowe kalorie. Wbrew pozorom bieganie nie musi być nudne, jak to uważa większość ludzi. To od nas samych zależy, czy bieganie będzie codzienną katorgą czy po prostu stylem życia, przyjemnością i spełnieniem.

Bardzo ważna jest rozgrzewka, która powinna trwać około 15 minut. Dzięki niej mamy więcej energii do treningu, a nasze mięśnie nie odmówią nam posłuszeństwa w trakcie biegu lub po. Nigdy nie należy zapominać o rozciąganiu po bieganiu. To z kolei pomaga przygotować mięśnie do kolejnego treningu i sprawić, by przyniósł jeszcze więcej satysfakcji i radości.

W trakcie biegania można słuchać audycji radiowych, muzyki lub po prostu zagłębić się we własne myśli. Bieganie może być również ucieczką od myśli, od codziennego zgiełku. Jogging to również dla wielu rodzaj medytacji i wyciszenia, które pozwalają spojrzeć na codzienne sprawy i problemy z pewnej perspektywy. Niektórzy w trakcie biegania pokonują samych siebie, własne słabości, uczą się niezależności.

To sport niezwykły, pozytywnie uzależniający i przynoszący mnóstwo satysfakcji i samozadowolenia.

Zostaw komentarz