Pomysłowy Maciej Orłoś zaaranżował TĘCZOWĄ BIBLIOTECZKĘ na potrzeby swojego programu: “Nie było łatwo” (FOTO)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Dyskusja na temat praw społeczności LGBT w Polsce trwa już od wielu lat. W ostatnim czasie o kwestiach równości i tolerancji mówi się jednak szczególnie głośno.

Wszystko za sprawą niedawnej kampanii wyborczej, wręcz przepełnionej wypowiedziami otwarcie piętnującymi przedstawicieli mniejszości, a także wydarzeń, które miały miejsce tuż po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta. W piątek w Warszawie odbył się protest przeciwko zatrzymaniu aktywistki LGBT Margot, aresztowanej w sprawie zniszczenia furgonetki fundacji ProLife, głoszącej homofobiczne hasła. Stołeczni policjanci brutalnie spacyfikowali manifestację, a kilkudziesięciu jej uczestników trafiło do aresztu.

bCPDAIsD

Ostatnie wydarzenia w Warszawie odbiły się szerokim echem w mediach nie tylko w kraju, lecz również poza jego granicami. Sprawa manifestacji była także głośno komentowana przez przedstawicieli rodzimego showbiznesowego podwórka – swoje poparcie dla społeczności LGBT publicznie wyrazili m.in. Michał Szpak, Martyna Wojciechowska, Małgorzata Rozenek czy Krzysztof Gonciarz.

bCPDAIsJ

Niezwykłą kreatywnością w kwestii poparcia dla LGBT wykazał się ostatnio Maciej Orłoś. Dziennikarz przez lata zawodowo związany był z Telewizją Polską i przez niemal ćwierć wieku spełniał się jako prowadzący Teleexpressu. W pewnym momencie Orłoś postanowił jednak opuścić szeregi stacji. Dziś dziennikarz prowadzi autorski kanał na YouTubie, niedawno nawiązał także współpracę z Radiem Nowy Świat.

Ostatnio Maciej Orłoś postanowił podzielić się ze swoimi fanami nowym pomysłem na scenografię do swojego internetowego programu W telegraficznym skrócie. Dziennikarz zaaranżował widoczną w tle domową biblioteczkę, tak, by jego książkowe zbiory odzwierciedlały wszystkie kolory tęczy.

Przygotowałem dziś scenografię do nagrania kolejnego odcinka programu „W Telegraficznym Skrócie”. Nie było wcale łatwo, bo książek z okładkami np. fioletowymi jest dość mało. Poza tym mam kłopoty z kolorami, podobno nie ja jeden (…) – napisał na swoim instagramowym profilu, a w komentarzu opatrzył wpis takimi hasztagami jak m.in. “wolność”, “tolerancja” czy “LGBT”.

Gest Maciej Orłosia spotkał się z uznaniem zarówno jego instagramowych obserwatorów, jak również widzów na YouTubie.

bCPDAIsK

Wyszło super.

Dziękujemy za wsparcie. To naprawdę wiele znaczy.

Piękne tęcze. Nawet z mniejszą ilością fioletowych książek.

Szacun za tęczowe książki.

bCPDAIsL

Zobaczcie, jak Maciej Orłoś zaaranżował domową biblioteczkę w kolorach tęczy. Pomysłowy?

bCPDAIsM
bCPDAIte

Źródło:

pudelek.pl

żródło:

Zostaw komentarz