Policja zatrzymała poszukiwanego pasera. Wpadł podczas demontowania pojazdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jak przekazał policjant, funkcjonariuszom stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową, udało się ustalić miejsce ukrywania się pasera poszukiwanego do odbycia kary 2 lat i 4 miesięcy więzienia.

– 36-letni mężczyzna z powiatu wołomińskiego wpadł podczas działań, jakie stołeczni policjanci zorganizowali na terenie Pisza – powiedział nadkom. Sylwester Marczak.

Dodał, że policjanci wcześniej ustalili, że może on ukrywać się na jednej z posesji w tej miejscowości. – Dysponowali również wiedzą, że 36-latek przyjął od jednego z mieszkańców Pisza samochód, który miał następnie zdemontować. Policjanci objęli obserwacją kilka posesji. W pewnym momencie na jednej z nich zauważyli wychodzącego z garażu poszukiwanego mężczyznę. Ten na widok policjantów oddalił się na tył budynku – zrelacjonował Marczak.

36-latek nie zdążył jednak uciec i chwilę potem był już w rękach funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania posesji znaleźli oni w garażu zdemontowane mitsubishi. Pojazd mógł pochodzić z przestępstwa.

– Najprawdopodobniej został on zalegalizowany na podstawie danych innego legalnego pojazdu tej samej marki. Jak ustalili funkcjonariusze, po rozebraniu samochodu na części, jego właściciel zamierzał zgłosić fikcyjną kradzież, aby wyłudzić odszkodowanie z ubezpieczenia AC – tłumaczy Marczak.

Zdemontowane części auta miały natomiast zostać przewiezione do składu części samochodowych w powiecie wołomińskim. Skład ten prowadził zatrzymany przez policjantów 36-latek. Mężczyzna trafił do aresztu.

Zostaw komentarz