Pogrzeb brutalnie zamordowanej Kornelii. Żałobników spisała policja

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

zdjęcie ilustracyjne © getty zdjęcie ilustracyjne Brutalnie zamordowana 16-letnia Kornelia spoczęła na Cmentarzu Komunalnym w Piasecznie. Po pogrzebie grupka żałobników protestowała pod urzędem miejskim “przeciwko bierności policji”.

16-letnia Kornelia została zamordowana z zimną krwią przez Patryka B. Policja ustaliła, że ofiara zmarła na skutek strzałów z broni pneumatycznej i przyduszenia. Jej ciało wrzucono do rowu.

Zobacz także

Kornelia S. została zakopana żywa? Nowe fakty w sprawie morderstwa 16-latki

Pogrzeb zamordowanej Kornelii z Piaseczna i “protest przeciw bierności policji”

18 maja w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie odbyła się msza żałobna. Kornelia spoczęła na Cmentarzu Komunalnym. 16-latkę żegnała rodzina, przyjaciele i okoliczni mieszkańcy, których poruszyła jej tragedia.

Pogrzeb zamordowanej Kornelii © Jan Bielecki/East News Pogrzeb zamordowanej Kornelii

Niech się nie trwożą serce wasze. Cała ta śmierć jest beznadziejna. Pytamy, dlaczego tak się stało, ale na ziemi nie znajdziemy na to pytanie odpowiedzi. Zapomnijmy dziś o złych rzeczach i emocjach. Pamiętajmy, że zawsze będziemy kochać Kornelię (..)

– powiedział podczas ceremonii ksiądz z parafii w Piasecznie, cytowany przez “Fakt”. “Rodzina dziękuje za pomoc w poszukiwaniach” – dodał.

Po ceremonii część żałobników, głównie młodzież, przeszła pod piaseczyński urząd miejski, by zapalić znicze i “zaprotestować przeciwko bierności policji w sprawie morderstwa”.

Jak donosi piasecznonews, zgromadzeni starali się zachować dystans, jednak przemarsz został uznany za nielegalne zgromadzenie. Wiele osób wylegitymowano i spisano.

Zobacz także

“To była egzekucja”. Szokujące kulisy śmierci 16-letniej Kornelii

protest © Jan Bielecki/East News protest Zaginiona Kornelia brutalnie zamordowana

Kornelia zaginęła 11 lutego 2020 roku. Po tym, jak 16-latka nie wróciła na noc do domu, jej rodzina wezwała policję. Poszukiwania nastolatki trwały 2,5 miesiąca. Ciało dziewczyny znaleziono 26 kwietnia na terach leśno-łąkowych przy ulicy Mickiewicza w Konstancinie. Znalazł je przypadkowy przechodzień.

Prokuratura ustaliła, że Kornelia zginęła od strzałów z broni pneumatycznej oraz przyduszenia. Oprawcy na koniec wrzucili ciało do dołu, a wcześniej dwukrotnie uderzyli łopatą.

Policja zatrzymała siedem osób, w tym trzy nieletnie. Ostatecznie zarzut zabójstwa usłyszał 25-letni Partyk B. oraz nieletnia Martyna S. W dniu pogrzebu 16-latki ujawniono szokujące fakty. Z najnowszych informacji “Super Expressu” wynika, że ofiara została zakopana żywcem.

RadioZET.pl

Zostaw komentarz