Pogoda w Polsce. Ciepła i słoneczna środa. IMGW: Od czwartku uwaga na burze z gradem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Pogoda na piątek

Pogoda na piątek

© Fot. Windy.com

Po niezwykle ciepłych i pogodnych ostatnich dniach, od czwartku nad Polskę mogą nadciągnąć gwałtowne zjawiska pogodowe. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najbliższe dni staną pod znakiem burz i miejscowych opadów gradu.

Jak podaje IMGW, w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami mogą dotyczyć czterech województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Pogoda w Polsce. Środa ciepła i słoneczna

Przez całą środę warunki pogodowe będą jeszcze niezwykle korzystne. W ciągu dnia w znacznej części kraju będzie słonecznie, jednak w zachodnich regionach Polski zachmurzenie będzie coraz większe, co w godzinach popołudniowych może skutkować opadami deszczu i burzami.

Temperatury jak na końcówkę września będą wysokie. Słupki rtęci podskoczą do wartości od 24 stopni Celsjusza w Suwałkach do nawet 28 stopni w centrum kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zaś w czasie burz porywisty.

 

Pogoda w Polsce. W piątek niespokojnie na Mazowszu

Od czwartku jednak warunki zaczną się pogarszać. W województwach, dla których wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW przewiduje 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a także porywy wiatru do 60 km/h. W mazowieckim i lubelskim z kolei mogą się pojawić burze z gradem.

Piątkowe ostrzeżenia dotyczą jedynie terenu województwa mazowieckiego, dla którego IMGW planuje wydać ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Opady deszczu lokalnie mogą wynieść 15 l/mkw., zaś porywy wiatru mogą osiągnąć 70 km/h.

Zobacz wideo Zbigniew Ziobro: Zjednoczona Prawica ma przed sobą wielką przyszłość. Nawet w rodzinie zdarzają się konflikty

Czytaj także

Zostaw komentarz