Pogoda. IMGW zapowiada przymrozki. Temperatura może spaść do -3 stopni

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Przymrozek. Zdjęcie ilustracyjne

Przymrozek. Zdjęcie ilustracyjne

© Fot. Tomasz Waszczuk / AG

W nocy ze środy na czwartek i z czwartku na piątek oraz nad ranem w przeważającej części kraju mogą wystąpić przymrozki – wynika z prognozy zagrożeń opublikowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według meteorologów temperatura gdzieniegdzie może spaść do -3 stopni Celsjusza. 

Z prognozy zagrożeń opublikowanej przez IMGW wynika, że w nocy ze środy na czwartek oraz nad ranem w centralnej i wschodniej Polsce mogą wystąpić przymrozki.

“Temperatura minimalna na północnym wschodzie, w centrum, w kotlinach górskich od 1 stopnia Celsjusza do 3 stopni Celsjusza i tu lokalne przymrozki do -2 stopni Celsjusza” – czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Kolejnej nocy przymrozki mogą opanować nieco większy obszar kraju. “Miejscami przygruntowe przymrozki od -3 stopni Celsjusza do -1 stopnia Celsjusza” – zapowiada Instytut.

Jak podaje Polsatnews.pl, jeśli w tym miesiącu nie nastąpi już znaczny wzrost temperatury, może się okazać, że tegoroczny maj będzie najzimniejszym od 1991 roku. W pierwszych tygodniach maja średnia temperatura była o 2,5 stopnia niższa od wieloletniej normy.

Zobacz także: 

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz