Podróże zagraniczne. Od niedzieli obowiązuje przedłużony zakaz międzynarodowego pasażerskiego ruchu lotniczego

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Rozporządzenie Rady Ministrów z 5 czerwca, które wchodzi w życie od 7 czerwca, przedłużyło zakaz międzynarodowego pasażerskiego ruchu lotniczego do 16 czerwca – przypomina “Fakt”.

O tym, że granice mogą zostać otwarte 15 czerwca, po raz pierwszy powiedział wiceminister Aktywów Państwowych Artur Soboń. Zarówno minister zdrowia, jak i premier są regularnie proszeni przez dziennikarzy o potwierdzenie tej daty, ale odmawiają powołując się na to, że “wszystko zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemicznej”.

Obejrzyj: Tanie latanie się skończyło. Koronawirus znacząco podniesie ceny

Polska nie jest jedynym krajem, który nie wpuszcza obcokrajowców, a przekraczających granicę kieruje na przymusowa kwarantannę (z obowiązku tego wyłączone są pewne grupy, np. studenci wracający z wymiany studenckiej Erasmus oraz pracujący za granicą). Przykładowo, Hiszpania otworzy granice 1 lipca.

Wciąż ważą się losy terminów otwierania granic przez poszczególne państwa Unii Europejskiej. Całkowicie otworzyły swoje granice Irlandia, Holandia, Słowenia i Wielka Brytania (od 8 czerwca zacznie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających). 3 czerwca dla turystów ze strefy Schengen otworzyły się Włochy.

Częściowo – a więc z utrzymaniem określonych zasad, swoje granice otworzyły Niemcy (z Czechami oraz Danią, pełne otwarcie granic zaplanowane na 15 czerwca), Czechy (granice otwarte ze wszystkimi sąsiadami poza Polską), Słowacja, Chorwacja (granice otwarte dla obywateli m.in. Polski, Czech, Niemiec i Austrii), Grecja (warunkiem jest przylot na lotnisko w Atenach i przejście tam testu na koronawirusa), Litwa (Dla Polaków wyłącznie w celach biznesowych i naukowych), Węgry, Rumunia, Szwecja, Finlandia, Dania, Łotwa i Estonia.

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

Źródło:

Zostaw komentarz