Pocisk przeciwpancerny znaleziony w trakcie rozbiórki pieca

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Do zdarzenia doszło w jednym z gospodarstw w wielkopolskiej wsi Cielcza w powiecie jarocińskim. Właściciele domu podczas demontowania tzw. letniej kuchni znaleźli pocisk.

Na miejsce wezwano policję i straż pożarną. – Do Cielczy udał się pirotechnik z jarocińskiej komendy policji, który po sprawdzeniu znaleziska stwierdził, że to pocisk przeciwpancerny – powiedziała rzecznik prasowy asp. Agnieszka Zaworska. Teren został zabezpieczony; o znalezisku zawiadomiono Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. – Oczekujemy na przyjazd patrolu rozminowania – powiedziała Zaworska.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy tego rodzaju znaleziskach. Podkreślają, że materiał wybuchowy wykorzystywany w konstrukcji amunicji jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych a co za tym idzie, przez wiele lat zachowuje swoje właściwości wybuchowe.

– Znalezionych niewybuchów i niewypałów nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, zabronione jest ich wrzucanie do ognia czy rozmontowywanie. O każdym takim znalezisku należy poinformować natychmiast najbliższą jednostkę policji – zaapelowała rzecznik jarocińskiej policji.

(pmd)

żródło:

Zostaw komentarz