Po przekroczeniu 11 tys. USD, 93% portfeli BTC stało się rentownych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Glassnode, firma zajmująca się badaniem i analizom łańcucha bloków stwierdziła, że 93 procent BTC znajdujących się w obiegu, stało się rentowne, po tym jak cena kryptowaluty przekroczyła 11 000 dolarów.

Większość BTC w obiegu stało się rentowne

Zgodnie z raportem opublikowanym w dniu 28 lipca, cena bitcoina, która przekroczyła 11 000 dolarów, przyczyniła się do tego, że większa część wszystkich BTC znajdujących się w obiegu, stała się rentowana. Glassnode stwierdził, że aż 93% wszystkich BTC w obiegu aktualnie przyniosło zysk, i jest to najwyższy poziom od ponad roku.

Oprócz wzrostu rentowności, Glassnode poinformował, że Bitcoin w końcu odzyskał równowagę po kryptowalutowych krachu z 12 marca i odwrócił trend „zrealizowanej ceny”.

Wynik GNI bitcoina, będący sumą blockchainowych wskaźników i czynników rynkowych, osiągnął jeden z najwyższych poziomów w 2020 roku, po przekroczeniu progu 10 tys. dolarów. Z tego własnie powodu Glassnode doszedł do wniosku, że Bitcoin „wciska się głębiej w byczy reżim”.

Górnicy jeszcze nie sprzedają swoich monet

Według ostatniego raportu, górnicy nadal trzymają swoje monety, pomimo presji na sprzedaż., wywowałanej wzrostem cen.

„Nie wydaje się jednak, by ta presja na sprzedaż powstrzymywała górników, którzy wydają się raczej trzymać swoje monety, niż korzystać ze wzrostu cen”.

W raporcie stwierdzono, że zachowania górników sugerują i „leżą u podstaw zaufania” do fundamentów i potencjału wzrostu Bitcoin’a, przyczyniając się do byczej prognozy.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie macie jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Źródło:

Zostaw komentarz