PiS “pomoże” Polakom w kryzysie. Tysiące ludzi stracą pracę

Podziel się

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

PiS "pomoże" Polakom w kryzysie. Tysiące ludzi stracą pracę © Jakub Kaminski/East News PiS “pomoże” Polakom w kryzysie. Tysiące ludzi stracą pracę

PiS spieszy z pomocą dla zwykłych Polaków. Problem w tym, że “Tarcza Antykryzysowa 4.0” ułatwi co najwyżej masowe zwolnienia. Tysiące Polaków skończą na bruku, kiedy politycy wyciągną pomocną dłoń do przedsiębiorców. 

PiS tworzy projekt, by pomóc Polakom, ale zamiast tego drastycznie pogorszy ich sytuację. Pandemia koronawirusa dała nam wszystkim po kieszeniach i rząd teoretycznie robi co może, by zminimalizować straty. Szkoda, że przy tym nie myśli o najzwyklejszych Kowalskich.

Do najnowszej “tarczy” dodano jedno zdanie, które otwiera szefom drogę do bezproblemowych zwolnień swoich pracowników. Tysiące Polaków w ten sposób wylecą na bruk, a ceny z uwagi na kryzys gospodarczy, rosną z dnia na dzień!

Zobacz także:

Wybory prezydenckie W CZERWCU! Morawiecki podał datę!

Kaczyński pilnie wzywa swoich ludzi. Tajna narada PiS

PiS przyczyni się do masowych zwolnień

“Gazeta Wyborcza” ustaliła, że w “tarczy antykryzysowej 4.0” jest zapis pozwalający zwalniać osoby zatrudnione „w innych jednostkach sektora finansów publicznych, o których mowa w art. 9 ustawy z dnia 27 sierpnia o finansach publicznych”. Co to oznacza w praktyce?

Narażone na stratę pracy będą wszystkie te osoby, których miejsce zatrudnienia, to:

 •  organy władzy publicznej, w tym organy administracji rządowej, organy kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sądy i trybunały;
 •  jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki;
 •  jednostki budżetowe;
 •  samorządowe zakłady budżetowe;
 •  agencje wykonawcze;
 •  instytucje gospodarki budżetowej;
 •  państwowe fundusze celowe;
 •  Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego;
 •  Narodowy Fundusz Zdrowia

Po tym zapisie widać, że zwolnienia mogą być na skalę wcześniej niespotykaną w administracji publicznej

– mówi dla Wyborczej Przemysław Hinc, doradca podatkowy, członek zarządu PJH Doradztwo Gospodarcze.

Wygląda na to, że pracownicy mają się czego obawiać. Ten rok daje nam wszystkim popalić, a najlepiej wiedzą o tym właśnie ci, których byt i utrzymanie zostały poważnie zagrożone. 

Zobacz także:

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Według nowych badań palenie może podnieść ryzyko zapadnięcia na Covid-19 poprzez podniesienie poziomu enzymu, który umożliwia koronawirusowi dostęp do komórek płuc – poinformował Bloomberg. Badania przeprowadzili uczeni z Kanady.

  Logo PAPPAP
 • Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Główny Inspektorat Sanitarny zamieścił na swoich stronach instrukcję, jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę. Podkreśla w niej, aby przed założeniem maseczki zadbać o czystość dłoni – umyć je wodą z mydłem lub zdezynfekować płynem na bazie alkoholu.

  Logo PAPPAP
 • Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Psycholodzy zbadali nastroje Polaków związane z epidemią koronawirusa. Poziom lęku związany z epidemią COVID-19 jest dość wysoki. Znaczna większość badanych boi się, że zachoruje ktoś im bliski (73 proc.). Obawiają się też przepełnionej służby zdrowia (72 proc.), albo kryzysu finansowego (71 proc.).

  Logo PAPPAP

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zobacz więcej

Newsy

“Po 6 sierpnia Polska może nie mieć prezydenta”

© Fotorzepa, Jerzy Dudek – Może być tak, że Polska nie będzie miała prezydenta, konstytucja przewiduje taką sytuację. Ja bym się tego nie obawiał – mówił w TVN24 marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. Grodzki pytany

Newsy

Wypadek pod Warszawą. Dwie osoby poszkodowane. Droga zablokowana

© East News/Jakub Walasek (zdjęcie ilustracyjne) Wypadek pod Warszawą. Dwie osoby poszkodowane. Droga zablokowana W Łomiankach na trasie S7 w kierunku Gdańska samochód osobowy uderzył w barierki. W wypadku poszkodowane są dwie osoby. Droga jest