Pierwszy taniec młodej pary – jak powinien wyglądać?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Pierwszy taniec młodej pary ma znaczenie wielce symboliczne zarówno dla całego wesela jak i dla ich stanu.

Daje to gościom znak do zabawy. Jest to dawna tradycja i nieodłączny element każdego wesela.

Jest to wyjątkowy taniec, ponieważ młoda para jest obserwowana przez wszystkich zgromadzonych gości od pierwszej sekundy piosenki do samego końca. Więc każde młode małżeństwo powinno się doskonale przygotować do pierwszego swojego tańca na weselu. Ważnym jest aby nie dać plamy przy pierwszym tańcu, nie trzeba być doskonale obeznanym w tańcu, aby nie dać się skompromitować przed wszystkimi gośćmi.

Warto zaplanować wszystko na ostatni guzik, aby ten taniec był naprawdę wyjątkowy. Każdy wie, że w tańcu najbardziej liczy się muzyka weselna. Warto zastanowić się i odpowiednio dobrać muzykę, aby była ona prosta lecz rytmiczna i również podobała się gościom.

Nieskomplikowane i łatwo wpadające w ucho rytmy mają wszelkiego rodzaju walce, więc warto się zastanowić nad takim wyborem. Również trzeba się zastanowić nad długością trwania tańca, umownie jest to około 3-4 minut. Strój należy dopasować do muzyki oraz kroków pierwszego tańca. Wszystko ma być odpowiednio stonowane i zgrane tak aby robiło niezapomniane wrażenie na wszystkich zgromadzonych gościach.

Panie które nie są przyzwyczajone do chodzenia na obcasach nie powinny deklarować się tańczenia w takich właśnie butach. Pierwszy taniec ma być bardzo przyjemny i sprawiać wielką radość zamiast być udręką lub nawet czasem niepotrzebnych wypadkiem.

Jeśli para ma problemy z tańcem warto zapisać się na jakiś kurs tańca. Jest to niestety spory wydatek, lecz zwróci się nam to w postaci zrobienia piorunującego wrażenia na gościach weselnych 😀

Zostaw komentarz