Pchnął znajomego nożem w brzuch. Jest decyzja o areszcie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jak przekazała policjantka, funkcjonariusze dostali sygnał o mężczyźnie przywiezionym do szpitala z raną kłutą brzucha. Jak ustalili, do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na osiedlu Wawrzyszew podczas spotkania towarzyskiego. – Pokrzywdzonemu cios nożem kuchennym miał zadać jeden z zaproszonych gości – wyjaśniła st. asp. Kamila Szulc.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. – Mężczyznę znaleźli na klatce schodowej bloku, gdzie popełniono przestępstwo – poinformowała Szulc.

Zatrzymany 40-latek trafił do policyjnej celi. Policjanci rozpoznali w nim również jednego z trzech sprawców rozboju, do jakiego doszło na początku ubiegłego tygodnia w Parku Olszyna. – Zatrzymany mężczyzna wspólnie i w porozumieniu z 33-latkiem i 39-latkiem, napadli wtedy na ogrodnika oraz skradli mu kosę spalinową wartą 3,5 tys. złotych. Podejrzani o rozbój dwaj mężczyźni, zatrzymani przez mundurowych tuż po zdarzeniu, zostali już aresztowani na okres trzech miesięcy – podała Szulc.

40-latek karany w przeszłości za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w prokuraturze usłyszał dwa zarzuty za usiłowanie zabójstwa i rozbój. Decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie w warunkach recydywy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.

(kw)

Zostaw komentarz