PBKM rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 r.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

“Rekomendacja zarządu spółki w powyższym kształcie uzasadniona jest koniecznością zabezpieczenia finansowania planowanych inwestycji kapitałowych, a także planowanymi, w perspektywie najbliższych kwartałów, nakładami inwestycyjnymi na działalność badawczo-rozwojową. Jednocześnie przeprowadzona przez spółkę w ostatnim okresie emisja akcji serii M miała na celu uzyskanie środków na realizację strategii dalszych planów akwizycyjnych i rozwoju, w związku z tym zdaniem zarządu wypłacanie dywidendy za 2019 rok jest nieuzasadnione” – czytamy w komunikacie.

Rekomendacja zarządu spółki w powyższym kształcie została w tym samym dniu pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą PBKM.

“Emitent wyjaśnia przy tym, iż jego intencją jest włączenie w zakres kontynuowanych analiz przeglądu perspektyw działalności grupy kapitałowej PBKM S.A. kwestii ewentualnej aktualizacji polityki dywidendowej na kolejne lata obrotowe i o rekomendacjach w tym zakresie emitent będzie informował w trybie właściwych raportów” – podsumowano.

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo

Źródło:

ISBnews

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

Źródło:

Zostaw komentarz