Paweł Pogrebniak trafił do szpitala. Jest zakażony koronawirusem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Paweł Pogrebniak trafił do szpitala. Jest zakażony koronawirusem © AFP/EAST NEWS Paweł Pogrebniak trafił do szpitala. Jest zakażony koronawirusem

Paweł Pogrebniak, były reprezentant Rosji i klubowy kolega trzech Polaków z Uralu Jekaterynburg: Rafała Augustyniaka, Michała Kucharczyka i Macieja Wilusza, trafił do szpitala z dwustronnym zapaleniem płuc. To efekt koronawirusa, którym został wcześniej zarażony, ale początkowo chorobę przechodził łagodnie.

Trzy dni temu o chorobie Pogrebniaka poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej. Jak zaznaczono wówczas, 36-letni napastnik przechodzi chorobę łagodnie i nic nie zagraża jego zdrowiu. „Czuje się dobrze. Jest pod stałym nadzorem lekarzy” – napisano wtedy w komunikacie.

W poniedziałek jego żona Maria Pogrebniak-Szatałowa napisała na Instagramie, że stan męża się pogorszył i musiał zostać hospitalizowany. Stwierdzono dwustronne zapalenie płuc, ma też bardzo wysoką gorączkę. Żadnych innych informacji nie podała.

Rodzina Pograbniaka z objawami koronawirusa

Kobieta przekazała ponadto, że także ona wykazuje objawy COVID-19. Zakażeni mogą być także dwaj synowie pary.

Maria Pograbniak straciła węch i uskarża się na ból gardła, najstarszy syn ma kaszel, a młodszy gorączkę i nudności. Jedynie najmłodsze z dzieci póki co nie ma objawów i nie wiadomo, czy także jest zakażone.

Paweł Pograbniak – kariera

Urodzony w Moskwie Pogrebniak jest byłym piłkarzem takich klubów, jak m.in.: Spartak, Zenit St. Petersburg, VfB Stuttgart, Fulham, Reading i Dynamo Moskwa.

W drużynie z Jekaterynburga występują także Augustyniak i Kucharczyk oraz – od stycznia – Wilusz. Podczas zimowych przygotowań na zgrupowaniu na Cyprze Ural wygrał w sparingu z Rakowem Częstochowa 3:1, a jednego z goli strzelił Kucharczyk.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

W reprezentacji, w latach 2006-2012, Pogrebniak rozegrał 33 mecze i zdobył osiem bramek.

Koronawirus w Rosji

Z powodu koronawirusa rozgrywki ligi rosyjskiej zostały wstrzymane ponad dwa miesiące temu. Niedawno ogłoszono plan wznowienia sezonu 21 czerwca. W tabeli po 22 kolejkach zdecydowanie prowadzi Zenit – 50 punktów. Ural jest 10. w stawce 16 klubów z dorobkiem 25 pkt.

W Rosji zarejestrowano ponad 353 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem, a zmarło przeszło 3600 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP

Zostaw komentarz