PARP: 25 startupów otrzyma ponad 24 mln zł na dalszy rozwój

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

W IV rundzie konkursu złożono 57 wniosków.

Konkurs umożliwia sfinansowanie rozwinięcia działalności biznesowej startupów, które zakończyły inkubację w ramach jednej z sześciu “Platform startowych” i chcą wprowadzić swój produkt na rynek krajowy lub zagraniczny.

“Startupy na samym początku funkcjonowania poszukują przede wszystkim środków na rozwinięcie swojej działalności. Taką szansę daje ten program. […] Cieszymy się, że możemy ich wesprzeć na tej drodze” – powiedziała kierownik w Departamencie Rozwoju Startupów PARP Edyta Gniazdowska, cytowana w komunikacie.

W konkursie “Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” firmy mogą otrzymać do 1 mln zł na sfinansowanie kosztów swojego przedsięwzięcia. Ich wkład musi wynosić co najmniej 15% wydatków kwalifikowalnych projektu. Całkowita pula środków w konkursie wynosi 300 mln zł. Rozwiązania rekomendowane do dofinansowania w obecnej rundzie dotyczą takich obszarów jak m.in. medycyna i zdrowie, IT, handel, żywność oraz sport.

“Inwestowanie w biotechnologiczne startupy jest kapitałochłonne, dlatego pomoc takiej instytucji, jak PARP daje nam możliwość zaistnienia na rynku i rozwijanie już opracowanych technologii, jak i tworzenie nowych rozwiązań. Poziom Polskich biotechnologicznych startupów jest bardzo wysoki. Pomoc Państwa i takich instytucji jak PARP może przyczynić się do powstania “biotechnologicznej doliny krzemowej” w Polsce” – podkreśliła prezes spółki BioCellLab Agnieszka Jasińska.

Otrzymane dofinansowanie firmy mogą przeznaczyć m.in. na usługi doradcze i eksperckie związane z rozwijaniem modelu biznesowego, wynagrodzenia personelu, środki trwałe, nabycie surowców, materiałów lub wartości niematerialnych i prawnych. Finasowanie PARP może także posłużyć startupom na organizację i przeprowadzenie działań służących zagranicznej ekspansji rynkowej.

1 sierpnia 2020 r. rozpoczęła się siódma runda naboru. Wnioski o dofinansowanie startupy mogą składać do 30 września 2020 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo

Źródło:

ISBnews

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

Źródło:

Zostaw komentarz