Papież: na niewiele się zda lot na Księżyc, jeśli nie żyjemy jak bracia na Ziemi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Pope Francis blesses faithful © ANSA/CLAUDIO PERI Pope Francis blesses faithful

“Na niewiele się zda lot na Księżyc, jeśli nie żyjemy jak bracia na Ziemi” – powiedział papież Franciszek w obchodzoną w sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Z setkami wiernych spotkał się w południe na modlitwie Anioł Pański.

Zwracając się do osób zebranych na placu Świętego Piotra, papież podkreślił: “Kiedy człowiek postawił nogę na Księżycu, wypowiedziane zostało słynne zdanie: +to mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości+”. Przywołał w ten sposób słowa amerykańskiego astronauty Neila Armstronga z 1969 roku.

“Faktycznie ludzkość dokonała historycznego osiągnięcia. Ale dzisiaj, w święto Wniebowzięcia, świętujemy nieskończenie większe osiągnięcie: Matka Boża stanęła w raju” – mówił Franciszek. Dodał: “Ten krok małej Dziewicy z Nazaretu był wielkim skokiem naprzód dla ludzkości”.

“Na niewiele się zda lot na Księżyc, jeśli nie żyjemy jak bracia na Ziemi” – stwierdził papież. “Ale – mówił – to, że jedna z nas mieszka ciałem w niebie, daje nam nadzieję”.

Franciszek zachęcił do modlitwy do Matki Bożej za tych, którzy mają pragnienie “nadziei na pokój, sprawiedliwość i godne życie”.

Złożył życzenia z okazji sobotniego święta obecnym na placu w Watykanie, a także tym, którzy są na wakacjach i którzy nie mają takiej możliwości, zwłaszcza osobom chorym i samotnym.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ kib/

Zostaw komentarz