Panią Barbarę okradł fałszywy hydraulik: “Dałam się oszukać jak dziecko!”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Panią Barbarę okradł fałszywy hydraulik: "Dałam się oszukać jak dziecko!" © newspix.pl Panią Barbarę okradł fałszywy hydraulik: “Dałam się oszukać jak dziecko!”

Piotr M. (39 l.) z Łodzi wchodził do mieszkań, udawał hydraulika, okradał ludzi, a na koniec prosił jeszcze o herbatkę. Pokrzywdzeni gościli go z serca i częstowali ciastem. Złodziejska działalność skończyła się dzięki kamerze w mieszkaniu pani Barbary (88 l.).

– Wiem, że są oszuści, ciągle się o tym mówi. A i tak wpuściłam złodzieja do domu. Zaskoczył mnie i straciłam czujność – nie może sobie darować starsza pani.

I apeluje do wszystkich: nie dajcie się przestępcom! 

Poprosił o herbatę

Oszust wziął panią Barbarę sposobem. Dobijał się do drzwi seniorki, a kiedy otworzyła, okłamał ją, że jest hydraulikiem z administracji.

– Jest awaria. Woda wycieka u pani w łazience – wypalił.

– Bałam się, że może zaleję sąsiadów. Straciłam czujność – przyznaje pani Barbara.

Wprowadziła mężczyznę do łazienki, a on pokazał wodę stojącą na podłodze! Kazał jej kręcić kurkami w kuchni. – Cały czas mnie pytał: Leci? Przestała? – wspomina poszkodowana seniorka.

W tym czasie plądrował szuflady w pokoju

W końcu bezczelnie zapytał, czy pani Barbara nie zrobiłaby herbaty dla niego i kolegi. Nastawiła wodę i czekała, ale hydraulicy już się nie pojawili.

Wtedy kobietę coś tknęło. Odkryła, że zginęło kilka banknotów i dwa pierścionki.

Złodziej, który bezkarnie obrobił wcześniej kilkoro seniorów, jednak wpadł. – Syn zamontował mi monitoring, bo mam już swoje lata i dzięki kamerze zawsze wie, co się ze mną dzieje – mówi pani Barbara. – Teraz ta kamera przydała się jeszcze do tego, że policji szybko udało się złapać złodzieja.

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu! Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco

Bezwzględny oszust notowany był już wcześniej za podobne kradzieże. Kiedy wpadł w ręce policjantów miał przy sobie kilka pierścionków. Teraz funkcjonariusze szukają pokrzywdzonych, którzy rozpoznają administratora albo hydraulika. Jeśli was odwiedził i okradł, dzwońcie do komisariatu na Bałutach: 42 665 15 00 albo 42 665 15 26.

Zobacz też:

Hydraulik miał spędzić 50 lat za kratami. Ocalił go labrador

Nowy sposób oszustów. Każą obserwować strumień wody

Oni zabijali w Auschwitz. Kim byli wcześniej?

Zostaw komentarz