Pady zamiast rakiet. Gwiazdy tenisa w wirtualnym turnieju

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

W tym terminie miał się w realnym świecie odbyć turniej na mączce w Madrycie. Został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Tenisiści najwcześniej do rywalizacji wrócą po 13 lipca.

– To coś całkowicie nowego i w pewnym sensie ciekawe wyzwanie. Nigdy jeszcze nie grałam w tenisa na konsoli – przyznała 32-letnia Kerber, triumfatorka trzech turniejów wielkoszlemowych. Obecnie Niemka przebywa w Puszczykowie pod Poznaniem, gdzie mieszkają jej dziadkowie i gdzie znajduje się jej akademia.

– Przyznaję, że się trochę stresuję. To całkowicie nowy dla mnie format, ale nie mogę się już doczekać – dodała.

ZOBACZ: Jak wygląda test na koronawirusa? Znana tenisistka pokazała film z badania [WIDEO]

Obok Kerber i Murraya na liście startowej są jeszcze Lucas Pouille i Carla Suarez Navarro. Zwycięzcy dostaną po 150 tys. euro, ale już teraz wszyscy uczestnicy zapowiedzieli, że pieniądze zostaną przekazane tenisistom, których najbardziej dotknie brak turniejów.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje, a dwie największe imprezy 2020 roku – piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio – zostały przesunięte o rok. Według oficjalnych danych zainfekowanych jest ponad 1,6 mln ludzi, a zmarło ponad 101 tys.

Źródło:

Zostaw komentarz