Otylia Jędrzejczak szczerze o stracie dziecka. “Mój partner nie przyjechał do szpitala, gdy poroniłam”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Instagram

Instagram

© Dostarczane przez Edipresse Polska S.A.

Otylia Jędrzejczak – dla nas wielokrotna mistrzyni i rekordzistka świata. Prywatnie? Kobieta, która dla kariery musiała poświęcić wiele, a dodatkowo los nie szczędził jej tragicznych doświadczeń. Niedawno wydala książkę, w której zmierzyła się z demonami przeszłości. Opisała śmierć brata, który zginął w wypadku samochodowym, depresję oraz… stratę dziecka. Oto poruszająca historia Otylii Jędrzejczak. 

Otylia Jędrzejczak o stracie dziecka, śmierci brata oraz myślach samobójczych 

Otylia Jędrzejczak na łamach swojej książki “Moja historia. Otylia Jędrzejczak” opowiedziała o dramatycznych doświadczeniach z przeszłości. Wyznała, że przed laty straciła swoje nienarodzone dziecko a na dodatek ówczesny partner ją opuścił: 

Tak, wprawdzie powiedziałam mu, że nie musi mnie odwiedzać, ale ja na jego miejscu i tak bez wahania spakowałabym się i przyjechała. Przeżycie poronienia ma ogromny wpływ na psychikę i może skończyć się depresją. Powrót do normalnego życia albo decyzja o kolejnej ciąży bywają naprawdę trudne. Boisz się i zastanawiasz, jak będzie tym razem – wyznała w książce

Dziś Otylia Jędrzejczak jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci: Marceliny oraz Grzegorza, który przyszedł na świat we wrześniu 2019 roku. Pomimo traumatycznych doświadczeń z przeszłości olimpijka potrafiła pójść dalej. 

W swojej autobiografii rozliczyła się także z dramatycznymi wspomnieniami związanymi ze śmiercią brata: 

Nie wiem, czy sobie wybaczyłam. Pewne rzeczy zostają w nas na zawsze. Być może będę więc ten swój kamień niosła przez całe życie. Ale nie jestem jedyna, która przechodzi przez śmierć i utratę kogoś kochanego. Pytasz, czy wybaczyłam sobie. Myślę, że nie, ale zaakceptowałam to, co się wydarzyło. Ja już to wszystko przetrawiłam, przerobiłam. Pomimo wielkiego smutku musiałam dalej funkcjonować. Żyć tak, żeby wykorzystać to życie jak najlepiej. Bo to jest moim obowiązkiem – powiedziała w wywiadzie z Vivą. 

Zobacz także: 

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • Katarzyna Bosacka: Powinniśmy jeść głównie produkty pochodzenia roślinnego. Są zdrowe i niedrogie

  Katarzyna Bosacka: Powinniśmy jeść głównie produkty pochodzenia roślinnego. Są zdrowe i niedrogie

  Dziennikarka tłumaczy, że zdrowa dieta wcale nie musi być droga. Aby jadłospis był bogaty w składniki odżywcze, należy przede wszystkim jeść dużo warzyw i owoców, ponieważ zawierają one niezbędne witaminy i minerały. Zdaniem Katarzyny Bosackiej wprowadzenie podatku od niezdrowej żywności miałoby zarówno dobre, jak i złe strony. Dlatego nie jest ona ani przeciwnikiem tego pomysłu, ani nie popiera go.

  Logo Newseria LifestyleNewseria Lifestyle
 • Trzy czwarte Polek odczuwa presję, by zawsze wyglądać dobrze. Jedynie połowa uważa się za piękne

  Trzy czwarte Polek odczuwa presję, by zawsze wyglądać dobrze. Jedynie połowa uważa się za piękne

  60 proc. kobiet na świecie uważa się za atrakcyjne. Liczba pań zadowolonych ze swojego wyglądu spadła w porównaniu z poprzednim rokiem aż o 5 proc. Ankietowane, pochodzące z 12 państw, w tym z Polski, uzależniają piękno głównie od stanu zdrowia i samopoczucia. Coraz więcej kobiet chce mieć świadomość sygnałów, jakie wysyła im organizm.

  Logo Newseria LifestyleNewseria Lifestyle
 • Magda Gessler: Jestem przerażona, że prawie 300 restauracji z „Kuchennych rewolucji” nie przetrwa w tym kryzysie. Zachęcam, żeby ludzie zamawiali u nich jedzenie

  Magda Gessler: Jestem przerażona, że prawie 300 restauracji z „Kuchennych rewolucji” nie przetrwa w tym kryzysie. Zachęcam, żeby ludzie zamawiali u nich jedzenie

  Słynna restauratorka drży o dalsze losy lokali, w których przeprowadziła rewolucje, bo obawia się, że ze względu na pandemię koronawirusa mogą one nie przetrwać. Jej zdaniem w najgorszej sytuacji są restauracje w mniejszych miejscowościach, które do tej pory zarabiały przede wszystkim na turystach. Teraz jedyny ratunek we wspólnych działaniach lokalnej społeczności. Gwiazda TVN zachęca więc, by okoliczni mieszkańcy zamawiali produkty lub gotowe dania właśnie z tych sprawdzonych punktów.

  Logo Newseria LifestyleNewseria Lifestyle

NASTĘPNY

NASTĘPNY

“W basenie, pod wodą, klęłam, płakałam i pytałam: Dlaczego ja?” Otylia Jędrzejczak wspomina czas po śmierci brata

Otylia Jędrzejczak po raz pierwszy pokazała syna i córkę na okładce VIVY!

Zostaw komentarz